Kenkėjų pažeistų medžių gausa Punios šile kelia susirūpinimą


Kenkėjų pažeista medžių gausa Punios šile kelia susirūpinimą. VMU nuotr.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad kenkėjų pažeista medžių gausa Punios šile kelia susirūpinimą.
 
K. Mažeika, Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovas Valdas Kaubrė, prezidento vyriausiasis patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius, kitų tarnybų atstovai, miškininkai bei aplinkosaugininkai penktadienį lankėsi Punios šile, kuriame apžiūrėjo medžių liemenų kenkėjų apniktus spygliuočių medynus ir kaip laikomasi miško sanitarinės apsaugos reikalavimų.
Punios šile. VMU nuotr.
 
Kaip nurodo VMU, žievėgraužis tipografas Punios šile sparčiai plinta ir jau yra užpuolęs 300 medžių, jo židiniai išsidėstę didžiojoje dalyje Punios šilo.
 
„Pažeistų medžių gausa ir plitimo mastai tikrai kelia susirūpinimą. Ypatingas iššūkis laukia ir aplink esančių privačių miškų savininkų, nes kenkėjas gali plisti toliau. Todėl specialistai turi imtis priemonių, kad jo plitimą sustabdytų – savalaikė reakcija yra geriausia priemonė nuo kenkėjo daromos žalos“, – sako K. Mažeika.
 
Jis taip priduria esantis „šalininkas to, kad ši vieta būtų atvira visuomenei.“
Punios šilas. VMU nuotr.
 
Pasak VMU, kenkėjų plitimui šįmet įtakos turėjo palankios oro sąlygos – šilta žiema bei nusekę gruntiniai vandenys. Paprastai žiemojimo metu nemaža kenkėjų dalis žūsta, ypač kai sulaukiama šalčių be gilaus sniego, tačiau šiemet dėl kenkėjams palankių oro sąlygų jų skaičius žiemojimo vietose mažėjo neženkliai, todėl prognozuojama staigi ir didelė kenkėjų invazija.
 
Punios šilo botaninis zoologinis draustinis užima 2 740 ha plotą. Visas miškas priklauso Natura 2000 teritorijai, yra vertingas dėl retųjų rūšių gausos ir didelės bioįvairovės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.12; 16:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *