Kibernetinio saugumo srityje dirbs ir moterys


Antradienį virtualaus susitikimo metu veiklą pradėjo ir pirmąją diskusiją apie moterų įsitraukimą į kibernetinio saugumo sritį surengė „Women4Cyber“ Lietuvos skyrius, informuoja Krašto apsaugos ministerija.
 
Susitikimo dalyvius pasveikinęs Europos kibernetinio saugumo organizacijos (ESCO) prezidentas ir Europos „Women4Cyber“ vadovas Luigis Rebuffis pabrėžė, kad specialistų poreikis kibernetinio saugumo srityje yra milžiniškas ir gausesnis moterų pritraukimas padėtų spęsti ne tik lyčių lygybės klausimą, bet leistų didinti konkurenciją šioje profesinėje srityje.
 
„Tradiciškai, kibernetinis saugumas ir informacinės technologijos yra labiau siejamos su darbuotojais vyrais, tačiau ir moterų vaidmuo šioje srityje yra labai svarbus. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose vis dažniau galime sutikti moteris, užimančias kibernetinio saugumo įgaliotinės poziciją ar vadovaujančias IT padaliniams. Kaip keturių dukrų tėvas, tikiu visų lygiomis galimybėmis ir, sveikindamas Lietuvos „Women4Cyber“ skyrių su veiklos pradžia, linkiu, kad jis padrąsintų dar daugiau merginų ir moterų išbandyti savo jėgas ir pademonstruoti profesionalius gebėjimus kibernetinio saugumo srityje“, – susitikime sakė Lietuvos krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.
 
„Veiklą tik pradedame, todėl kviečiame visus, tiek moteris, tiek vyrus, jungtis prie mūsų iniciatyvos, kad kartu galėtume plačiau paskleisti žinias apie darbo kibernetinio saugumo srityje galimybes, pasidalintume įvairių merginų ir moterų karjeros pavyzdžiais ir taip paskatintume aktyvesnį merginų ir moterų įsitraukimą į kibernetinio saugumo sritį“, – sako Lietuvos „Women4Cyber“ skyriaus koordinatorė Inga Žukauskienė.
 
Kaip sakoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, Lietuva yra septintoji valstybė, prisijungusi prie europinės ne pelno siekiančios iniciatyvos „Women4Cyber“. Įvairių tyrimų duomenimis, pasaulyje kibernetinio saugumo srityje šiuo metu dirba apie 11-25 proc. moterų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.12; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.