Kijeve atidarytas Baltistikos centras


Baltistikos centro Kijevo T. Ševčenkos universitete atidarymas. Andryi Prisikaylo nuotr.

Penktadienį Diana Nausėdienė atidarė Baltistikos centrą Ukrainos Nacionaliniame Taraso Ševčenkos universitete Kijeve. Pasak Prezidentūros pranešimo, pirmoji ponia palinkėjo, kad šis centras taptų dar vienu traukos centru, vienijančiu ukrainiečių ir lietuvių tautas.
 
„Simboliška, kad šis Baltistikos centras duris atveria Taraso Ševčenkos vardą pagerbiančiame universitete. Ukrainos tautinio atgimimo dainius savo kaip menininko kelią pradėjo Vilniuje, o savo gyvenimu ir kūryba deklaravo tautinio atgimimo ir laisvės idėjas, kurios ypač svarbios ukrainiečių ir lietuvių tautoms“, – sveikindama susirinkusiuosius sakė D. Nausėdienė.
 
D. Nausėdienė yra lituanistinio švietimo užsienyje globėja, aktyviai dalyvauja renginiuose.
 
Už apsilankymą pirmajai poniai dėkojo T. Ševčenkos universiteto rektorius akademikas Leonidas Huberskis ir Baltistikos centro vadovas profesorius Igoris Koroliovas. Nuotoliniu būdu atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis ir Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos kancleris Julius Lukošius.
 
T. Ševčenkos universitete lietuvių kalba kaip specialybė pradėta dėstyti nuo 2020-ųjų rudens, tačiau oficialios mokymo pradžios dėl koronaviruso pandemijos nebuvo.
 
Tai pirmasis universitetas Kijeve, kuriame pradėta dėstyti lietuvių kalba, iki tol čia dvejus metus lietuvių kalbos buvo galima buvo mokytis fakultatyviai, ir antrasis universitetas Ukrainoje – prieš kelerius metus panaši programa pradėta Černivcių universitete.
 
Baltistikos centro įrengimą ir veiklą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pagal užsienio lituanistikos centrų veiklos programą, ekspertiniu lygmeniu bendradarbiaujama su Vytauto Didžiojo universitetu: organizuojamos stažuotės, programos studentams bei dėstytojams.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.20; 08:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.