Kilnūs žmonių poelgiai keičia Lietuvą


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konkurso „Herojai tarp mūsų“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje, kurioje buvo pagerbti savo kilniais poelgiais žygdarbius darantys ir kitiems drąsos įkvepiantys žmonės. Prezidentė herojams padovanojo po Lietuvos trispalvę.

„Tarp Lietuvos žmonių yra daugybė tokių, kuriuos galime vadinti herojais. Jų istorijos ir darbai yra skirtingi, tačiau nepaprasti ir keičiantys kitų gyvenimus. Šie žmonės įkvepia daugiau drąsos, atsakomybės, pasitikėjimo savo jėgomis ir pasididžiavimo, kad mūsų didvyriai – ne tik himno žodžiuose ar istorijos puslapiuose, bet ir šių dienų gyvenime“, – sako Prezidentė.

Konkursą „Herojai tarp mūsų“ šiemet laimėjo 18-metė Ieva Krivickaitė, kuri socialiniuose tinkluose suorganizavo akciją ir surinko 30 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams.

Taip pat herojų apdovanojimą gavo klaipėdietė Kristina Stankutė-Matė, dirbanti su specialių poreikių turinčiais vaikais. Šios pedagogės darbas pernai buvo įvertintas Meilės Lukšienės premija.

Apdovanota ir neįgaliųjų teatro įkūrėja Laima Zemleckienė – dėl sunkios ligos apakusi moteris turėjo iš naujo pradėti savo gyvenimą, tačiau nepalūžo ir prieš 7 metus įkūrė neįgaliųjų teatrą, kuriame subūrė kurti norinčius žmones.

Konkurse pagerbtas ir Vilniaus patrulių rinktinėje dirbantis policininkas Vitalijus Vaitkevič – šis pareigūnas buvo pirmasis, kuris kartu su kolegomis pasirūpino mažamečiu berniuku, pusantros paros namuose laukusiu taip ir nesugrįžusios mamos.

Apdovanotas ir 19-metis Aleksas Augaitis iš Vilniaus – vaikinas nuo mažens mikčioja, tačiau jam nepritrūko drąsos dalyvauti populiariame muzikos projekte ir įrodyti, kad maži trūkumai netrukdo tapti dainininku.

Herojiškiausias istorijas rinko Lietuvos gyventojai, iš viso konkurse balsavo per 5 tūkst. žmonių. Konkursą trečius metus organizuoja naujienų portalas „Delfi“.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2016.02.06; 18:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *