Kinija informuoja: rašytojas Yang Hengjunas sulaikytas už nusikalstamą veiklą


Kinijos pareigūnai sulaikė Australijos pilietį, rašytoją Yang Hengjuną už nusikalstamą veiklą. Tai penktadienį pranešė oficiali Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.

„Pekino valstybės saugumo valdybos darbuotojai sulaikė Yang Hengjuną už jo vykdomą nusikalstamą veiklą“, – sakė per spaudos konferenciją Pekine Hua Chunying. „Mes konsultuojamės su Australijos atstovais ir teikiame jiems visą reikiamą informaciją“, – pridūrė diplomatė. Anot jos, visos Yang Hengjuno teisės yra užtikrintos pagal įstatymą. 

Australų ir kinų rašytojas Yang Hengjunas – Kinijos komunistų partijos kritikas, mokslininkas ir tinklaraštininkas. Anksčiau jis dirbo Kinijos užsienio reikalų ministerijoje. Apie jo dingimą buvo sužinota sausio 18-ąją, kai jis, atskridęs iš Niujorko į Kiniją su savo šeima, nebeatsiliepė savo draugams ir nebepasirodė socialiniuose tinkluose. Vienas iš artimų Yang Hengjuno draugų, mokslų daktaras Feng Chongyi iš Sidnėjaus technologijos universiteto, sakė manąs, kad rašytoją Gvangdžou oro uoste sulaikė Valstybės saugumo ministerijos pareigūnai.

Yang Hengjunas jau buvo dingęs Kinijoje 2011 metais, bet tada po kelių dienų jis pats užmezgė ryšį su draugais ir paaiškino, jog jo dingimas buvo „tik nesusipratimas“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.26; 06:00

print