Kinijos gyventojai raginami kaupti maisto produktų atsargas


Kinijos vaikai. Youtube.com nuotr.

Pekinas, lapkričio 2 d. (AFP-ELTA). Vis griežtėjant koronaviruso ribojimams, Kinijos vyriausybė paragino gyventojus sukaupti gyvybiškai svarbių produktų atsargų. Šeimos turėtų „sukaupti tam tikrą kiekį prekių kasdieniniam poreikiui ir nenumatytiems atvejams“, – sakoma Prekybos ministerijos interneto svetainėje.
 
Ministerija nepateikė konkrečių duomenų dėl galimo maisto produktų trūkumo ar tiekimo sutrikimų. Tačiau ji paragino institucijas imtis priemonių žemės ūkio produkcijai skatinti, tiekimo grandinėms palaikyti ir užtikrinti, kad būtų užtektinai vietinių maisto produktų atsargų. Kainos turėtų būti išlaikytos stabilios.
 
Kinijai tenka kovoti ne tik su pandemijos padariniais. Šalį praėjusius dvejus metus tvindė dideli potvyniai, ir tai turėjo įtakos žemės ūkio derliui, dėl to augo kainos. Būgštaujama, kad problema dėl klimato kaitos nulemtų ekstremalių orų gali dar labiau aštrėti.
 
Dėl griežtų priemonių per pandemiją kasdien registruojami COVID-19 infekcijų skaičiai Kinijoje ilgą laiką buvo žemi, tačiau pastaruoju metu vėl auga. Pirmadienį registruoti 92 nauji atvejai – tai didžiausias skaičius nuo rugsėjo vidurio.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.03; 04:26
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *