Kinijos mafija kasmet išgabendavo iš Ispanijos po 200–300 mln. eurų


Per operaciją „Imperatorius“ Ispanijos teisėsaugininkai sučiupo gaują, kuriai vadovavo Kinijos piliečiai, praneša “El Mundo”.

Prokuroras Antonijus Salinas paskelbė žurnalistams, kad, pagal išankstinius vertinimus, mafija kasmet išgabendavo iš Ispanijos po 200–300 mln. eurų.

Skaičiai iškalbingi: „Per kratą paimta 6 mln. eurų, 202 automobiliai, o taip pat brangenybių, kūrinių ir ginklų. Įšaldytos 122 fizinių asmenų ir 235 firmų banko sąskaitos. 80 žmonių suimta, operacija tęsiasi“. Suimtųjų yra ir ispanų, tarp jų porno aktorius Načas Vidalis, o taip pat Madrido vienos iš municipalinės tarybos narys, policijos inspektorius, žandarmerijos seržantas ir valstybės tarnautoja, sakoma publikacijoje.

Tardomieji kaltinami priklausymu organizuotai nusikalstamai grupuotei ir pinigų plovimu (pelnymusi iš kontrabanda įvežamų į Ispaniją kiniškų prekių).

Vienas iš vadeivų – kinų biznierius Gao Pinas. Įdomu, kad jis įsteigė fondą, skirtą Ispanijos ir Kinijos tarpusavio kultūriniams mainams skatinti, ir turi nuosavą meno galeriją šalia Karalienės Sofijos muziejaus Madride.

Šaltinis: El Mundo

2012.10.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *