Kinijos „šnipai“ medžioja maisto paslaptis


FTB aptiko pas Kinijos piliečius popieriniuose paketuose kukurūzų ir ryžių sėklų. Sėklų medžiotojai rizikuoja atsidurti kalėjime, rašo Guido Olimpio laikraščio Corriere della Sera svetainėje.

„Kinai medžioja JAV paslaptis. Bet šį kartą jie neieško paskutinių lėktuvų konstruktorių projektų, juos domina vertingos naujų kukurūzų ir ryžių rūšių sėklos.

Per tyrimą kaltinimai buvo pateikti trims asmenims. Šiuo metu ieškoma talkininkų. Kitaip sakant, istorija kol kas nebaigta“, – praneša leidinys.

„Pirmiausiai Amerikos agentai užklupo kinų kilmės Amerikos pilietį Mo Hailongą: jis buvo kompanijos DuPont Pioneer laukuose Tamoje, Ajovoje. Kalbame apie ypatingą lauką, kur Amerikos kompanija atlieka eksperimentus su maisu. M.Hailongui pasisekė pabėgti, bet jį surado per išsinuomoto automobilio numerį. Prasidėjo ilgas tyrimas, kurio tikslas buvo išsiaiškinti kino bei jo bendrininkų planus ir veiksmus renkant ir perkant sėklų pavyzdžius. Spąstai užsitrenkė prieš keletą dienų, kai buvo suimtas M.Hailongas. Jis suvokė riziką ir dalijosi su savo vienminčiais būgštavimais, kad juos gali palaikyti šnipais. Iš tikrųjų jie rizikuoja gauti 10 metų kalėjimo“, – sakoma straipsnyje.

Dar viena istorija susijusi su dviem kinų tarnautojais iš amerikiečių kompanijos, kuriančios genetiškai modifikuotų ryžių rūšis. Būdami Kanzase, jie bandė įsigyti sėklų, kad perduotų jas į Kiniją“, – rašo straipsnio autorius.

„Tyrėjų darbas nebaigtas: agentai ieško galimų talkininkų ir nori suprasti, ar kinams pavyko persiųsti sėklų į tėvynę. Jei atsakymas būtų teigiamas, nuostoliai gali būti milžiniški – 30–40 mln. dolerių ir ilgi metai mokslinių ieškojimų“, – pažymi leidinys.

Šaltinis: Corriere della Sera

2013.12.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *