Klausimai apie Rusijos opozicionieriaus mirtį Nyderlanduose


Klausimai apie RusRusų opozicionierius, nusižudęs Olandijoje deportacijos centre po to, kai valdžia atmetė jo prašymą suteikti politinį prieglobstį, buvo palaidotas trečiadienį, rašo “The Washington Post”, remiantis AP medžiaga.

36-rių metų amžiaus raketų inžinierius Aleksandras Dolmatovas, bijojęs arešto Rusijoje dėl dalyvavimo opozicijos protesto akcijoje gegužę, buvo nugabentas į kalėjimo tipo deportacijos centrą Roterdame sausio 16-ąją. 

Kitą rytą jis buvo rastas negyvas savo kameroje. „Kitos Rusijos“ aktyvistai ir kiti kritikai viskuo kaltina Olandijos imigracinę valdžią.

„Olandijos valdžia atlieka tyrimą ir kol kas nepranešė, kokia oficiali mirties priežastis, tačiau jo darbas Rusijos raketų pramonėje ir mįslingas atsisveikinimo laiškelis iššaukė spekuliacijas apie tą įvykį“, – sakoma straipsnyje.

„Aš išeinu, kad negrįžčiau kaip išdavikas, visiems užtraukęs gėdą, – sakoma laiškelyje. – Aš išdaviau dorą žmogų, išdaviau Tėvynės saugumą“.

Klausimų kyla ir dėl paskutiniųjų jo gyvenimo dienų. Aleksandro Dolmatovo motina Liudmila Doronina tvirtina, kad jai sunkiai sekėsi susisiekti su juo telefonu, kažkokiu momentu jis penkias dienas buvo dingęs.

„Jis buvo keistai mieguistas, – sakė ji trečiadienį. – Kai aš kartą jam prisiskambinau, jis pasakė: aš miegu, aš noriu miegoti. Anksčiau nieko panašaus nėra atsitikę. Aš supratau, kad kažkas ne taip, ir paskui viskas baigėsi“.

Rašant straipsnį prisidėjo Tobis Sterlingas

Nuotraukoje: Aleksandras Dolmatovas.

Šaltinis: AP, “The Washington Post”

2013.02.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *