Ko nežinojo kolega Kostas Radavičius


Dažnas Lietuvos politine virtuve besidomintis skaitytojas buvo atkreipęs dėmesį į žurnalisto Kosto Radavičiaus straipsnį „Atostogų sezono dėlionė: paslaptigasis trikampis“, kuris buvo išspausdintas „Lietuvos žiniose“ ir pakartotas „15 min.“, „Alfoje.lt“, „Bernardinuose.lt“ ir „Demokratijoje.eu“. Straipsnis ir jame pateiktos schemos buvo įdomūs tuo, kad ten buvo pažerta esminės informacijos apie Laimonto Diniaus vadovaujamos Seimo frakcijos, kuri pastaruoju metu specializuojasi parlamentinių perversmų srityje, išorines sąsajas.

 

Girdžiūnas Atrajūnas

Bet atrodo, kad kolega Kostas irgi žinojo  ne viską, nes gan išsamioje jo nubraižytoje shemoje trūko tiesioginio ryšio tarp buvusio Liberalų ir centro sąjungos vadovo Artūro Zuoko ir oligarcho Gintaro Žiemelio, kurie prifarširavo Arūno Valinsko kurtą partiją visokiais „cukrinukais“. Atrodė, kad jie atstovauja dvi skirtingas grupuotes, tačiau iš tikrųjų yra kiek kitaip.

Su mus dominančiu kontigentu bendraujančių šaltinių teigimu, vienas geriausių G.Žiemelio draugų yra buvęs STT agentas Saulius Žentelis, kuris kartu su savo seserimi Jolanta Žentelyte – Butkevičiene yra laukiamas svečias šventiniuose A.Zuoko renginiuose. S.Žentelis palaiko bičiuliškus ir kitokius santykius ne tik su A.Zuoku ir G.Žiemeliu, bet ir su vienu iš „Ekskomisarų biuro“ realių vadovų Alvydu Sadecku. Priminsiu, kad būdamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku, A.Sadeckas visomis įmanomomis priemonėmis bandė numarinti „valstybininkų“ klano įtakos Valstybės saugumo departamentui parlamentinį tyrimą, o J.Butkevičienė buvo atitinkamai angažuotos televizijos laidos „Savaitės komentarai“ vedėja. Galime prisiminti ir tai, kad A.Sadecko „partaigenosė“ Artūras Paulauskas neseniai irgi prapliupo kaltinimais neva „demaskuotam“ Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui.

Pažymėtina, kad dar viena artima J.Butkevičienės draugė yra L.Diniaus vadovaujamos frakcijos narė Donalda Meiželytė – Svilienė. Būtent šios pavardės taip trūko K.Radavičiaus schemoje, ir panašu, kad šioje grupuotėje ji vaidina anaiptol ne paskutinį vaidmenį. Reikalas tas, kad būtent D.Meiželytė buvo tas žmogus, kuris supažindino A.Valinską ir jo bičiulius su „Henriko Daktaro dešiniąja ranka“ – Rolandu Michalskiu. Apie pačios D.Meiželytės bičiulystę su R.Michalskiu byloja gausios bendros nuotraukos iš skirtingų linksmų renginių. Juokingiausia, kad dabar D.Meiželytės kolegos iš L.Diniaus vadovaujamos frakcijos bando panaudotį tą pažintį kaip Seimo pirmininko „bendradarbiavimo“ su nusikaltėlių pasauliu įrodymą. Tai kaip tuomet reikėtų įvardinti pačią ponią Donaldą?

Visgi panašu, kad D.Meiželytei neteks pelnyti „Sonios – Auksinės Rankelės“ laurų, nes pasidomėjus tapo aišku, kad ir pats R.Michalskis nelabai tinka „mafijos krikštatėvio“ vaidmeniui. Kauno (įstaigos pavadinimas) pažymoje Nr. (?), išduotoje (data), rašoma, kad 2004 metų (data) jis iš tikrųjų buvo įspėtas dėl (dėl ko?), ir kad tas įspėjimas galioja vienerius metus. Tačiau toliau aiškiai parašyta, kad (cituojame, kas parašyta).

Pridėjus šį Kauno (įstaigos pavadinimas) raštą prie anksčiau gautų atsakymų iš Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento, kyla natūralus klausimas – tai dėl ko gi iš tikrųjų nutarta sukelti šią dirbtinę sumaištį? Siekiant pakeisti valdančiosios koalicijos sudėtį? Ir kieno gi taip nutarta? Juk akivaizdu, kad net papildžius kolegos Kosto schemą čia išvardintais vardais, joje dar lieka neužpildytų langelių.

Bet ar ilgam?

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.