Kodėl Konstantinas Zatulinas – nepageidaujamas asmuo Azerbaidžane


Konstantinas Zatulinas

Rusijos Dūmos deputatas Konstantinas Zatulinas ir vėl pateko Azerbaidžano nemalonėn. Azerbaidžane jis jau senokai laikomas „persona non grata“. Mat neslepia savo simpatijų Kalnų Karabachą iš Azerbaidžano atplėšusiems separatistams.

Paskutinį sykį oficialiojo Baku protestų Rusijos Dūmos narys sulaukė tuoj po to, kai ir vėl aplankė armėnų okupuotą Kalnų Karabachą. Kalnų Karabacho sostinėje Stepanakerte (tikrasis sostinės pavadinimas – Hankendi) šis rusų parlamentaras dalyvavo surengtoje konferencijoje skambiu pavadinimu – „Bendradarbiavimas vardan teisingumo ir taikos“.

Oficialusis Baku tvirtina, kad K.Zatulinas, būdamas oficialiu asmeniu (jis – vienas iš Rusijos Dūmos komiteto, kuruojančio Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalių tarpusavio santykių, Euroazijos integracijos ir užsienyje gyvenančių rusų teisių gynimo klausimus, vadovų), neturėjo teisės keliauti į Azerbaidžanui priklausantį, bet šiuo metu iš jo atimtą ir jo nekontroliuojamą Kalnų Karabachą.

Azerbaidžano URM vadovybė mano, kad toks K.Zatulino vizitas prieštarauja ne tik NATO ir Europos Sąjungos šalių, bet ir pačios Rusijos nostatai, jog Kalnų karabachas – Azerbaidžano teritorija. Tad visi, kas siekia nuvykti į Hankendi (toks azerbaidžanietiškas Stepanakerto pavadinimas), pirmiausia privalo gauti Baku leidimą. Tokio leidimo K.Zatulinas nepašė.

Todėl akivaizdu, kad K.Zatulinas, garsėjantis simpatijomis armėnų separatistams, nepaisė šios tarptautinės taisyklės. Todėl Azerbaidžano valstybė nusiuntė Rusijos URM oficialią protesto notą. Protesto pareiškimą paskelbė ir Maskvoje reziduojantis Azerbaidžano ambasadorius Poladas Biulbiul-ogly bei Rusijoje veikianti azerbaidžaniečių bendrija.

Slaptai.lt informacija

2019.10.21; 08:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.