Kodėl net itin atsargūs žvalgai dėl moterų pameta galvas?


Dabartinės moterys, atliekančios Matos Hari vaidmenį, turi išskirtinį bruožą, skiriantį jas nuo anų laikų vilioklių.

Šiandieninės matos hari ne tik gražios, seksualios, bet ir išsilavinusios. Jos baigusios aukštuosius mokslus, nusimano dailėje, ekonomikoje, tarptautinių santykių sferose.

Aukšto rango politikus, NATO ir Europos Sąjungos darbuotojus jos pajėgios sudominti ne vien grožiu, bet ir žiniomis, mokėjimu palaikyti prasmingą, turiningą pokalbį.

Jos stiprios, nes joms nereikia sekso, joms nereikia ilgalaikių santykių, nereikia meilės. Jas domina tik slaptosios žinios – valstybinės ir karinės paslaptys. Į lovą jos gulasi tik vardan šių tikslų.

Šiandieninėms gražuolėms, kurių užduotis – išgauti konfidencialių žinių iš senstėlėjusių, tačiau įtakingų Vakarų diplomatų, bankininkų bei kariškių, talkina ir besikeičiantis požiūris į moralę. Jei dar prieš šimtą metų visuomenė į moteris, kurios vardan karjeros drąsiai gulasi į lovą su bet kokiu seniu, žiūrėjo dažniausiai su neslėpiama panieka, tai šiandien tokios moterys laikomos … protingomis verslininkėmis. Paradoksalu, bet nūnai patekusi į garsų sekso skandalą moteris tampa dažnusyk dar labiau gerbiama ir vertinama. Taip rašo Saimonas Karas laikraštyje “The Independent”. Minėto leidinio žurnalistas S.Karas pastebi, kad žvalgybiniams tikslams seksualias moteris panaudoti labiausiai šiandien linkusi Rusija ir Kinija.

Meilės žabangos gali būti tiek konstruktyvios, tiek destruktyvios. “The Independent” prisimena, kas gi nutiko diplomatui serui Džefriui Harisonui, kai jis dirbo Sovietų Sąjungoje. Ogi šį protingą, atsargų, įžvalgų diplomatą suviliojo … viso labo kambarinė, tvarkiusi ambasados kambarius. Seras Dž.Harisonas negalėjo patikėti, jog kambarinė – aukšto rango KGB darbuotoja, turinti itin aukštą pasiruošimo lygį.

Sukompromituotam Dž.Harisonui nieko kito nebeliko kaip gėdingai palikti SSRS teritoriją. “The Independent” įsitikinusi, jog Dž.Harisonas neperdavė kambarinei jokių slaptų žinių. Tačiau slapta padarytos intymios nuotraukos galėjo tapti šantažo objektu. Dž.Harisonas tapo lengvai pažeidžiamu, todėl nepatikimu diplomatu.

Į panašias pinkles pakliuvo ir britų politikas Maikas Henkokas, per daug artimai susidraugavęs su savo padėjėja – ruse Jekaterina Zatuliveter. Katia Zatuliveter – maždaug du kartus jaunesnė už M.Henkoką. Ji jam tiktų į dukras. O tapo meiluže, sužlugdžiusia politinę karjerą.

Buvęs KGB karininkas Olegas Gordijevskis, šiuo metu turintis politinę Didžiosios Britanijos apsaugą, tvirtina, jog Jekaterina Zatuliveter žalos Londonui padarė daugiau nei visi kiti šalyje veikiantys KGB agentai kartu sudėjus. Šis O.Gordijevskio vaizdingas palyginimas vargu ar labai tikslus. Greičiausiai – tik iškalbingas pareiškimas. Mat sugundytas M.Henkokas negalėjo disponuoti itin svarbiomis Didžiosios Britanijos paslaptimis. Ir vis dėlto Didžioji Britanija dėl M.Henkoko seksualinių silpnybių tapo labiau pažeidžiama. Dėl šito niekas nesiginčija.

“The Independent” publikacijose taip pat prisimenama seksualiosios Anos Čapman istorija. Rusijoje ši demaskuota agentė – nelegalė buvo priimta labai šiltai. Ji tapo net populiarios televizijos laidos apie pasaulio paslaptis vedančioji. Nors A.Čapman, šios aplinkybės negalima pamiršti, viso labo susimovusi Rusijos slaptųjų tarnybų agentė. Sprendžiant iš to, kaip Kremlius pasitiko žlugusią agentę – nelegalę, galima spėti, jog Rusija iki šiol labai vertina žvalgybinę veiklą ir tuos, kurie atlieka slaptas misijas svetur.

Čia negalima pamiršti ir Jekaterinos Gerasimovos, kuri sugundė ir tuo pačiu sukompromitavo ne vieną dešimtį žinomų Rusijos politikų bei žurnalistų, kritikuojančių Rusiją valdantį Vladimiro Putino klaną.

Išvada tokia: dabartinė Rusijos vadovybė savo reikmėms labai sėkmingai ir kryptingai naudojasi “seksualinės diskreditacijos priemonėmis”. “The Independent” retoriškai klausia, kodėl aukštus postus užimantys vyrai pakliūna būtent į tokias žabangas? Kodėl aukšto rango politikus suvilioti pajėgios net kambarinės? Kadaise prostitutės paslaugomis neatsargiai pasinaudojęs lordas Lembtonas prisipažino nežinąs, kodėl, tačiau žinąs, kad “ši problema – akivaizdi”.

Nuotraukoje: seksualioji Ana Čapman šiandien Rusijoje vadovauja televizijos laidai apie pasaulio paslaptis.

Parengta pagal “The Independent” publikaciją.

2011.10.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.