Kodėl Seimo nariai nesusitinka su Lietuvoje viešinčiais kongresmenais?


Balandžio 2-ąją Seime buvo minimas Seimo Užsienio reikalų komisijos dvidešimtpenkmetis.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, šešėlinis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis stebisi, kodėl šiuo metu Lietuvoje viešinti kongresmenų delegacija nebuvo pakviesta susitikti su Lietuvos parlamentarais.

Seimo narys apgailestauja, jog šios kadencijos Seimas yra izoliuotas nuo Lietuvos užsienio politikos formavimo.

„Dabartinė Seimo valdančioji koalicija yra visiškai neįgali konstruoti užsienio politiką. Tai liudija ne tik faktas, jog pastaruosius kelerius metus parlamentinę diplomatiją iš esmės atlieka tik opozicinė TS-LKD frakcija. Tačiau geriausias Seimo valdančiųjų saviizoliacijos pavyzdys – į Lietuvą atvykę kongresmenai net nesusitiko su Lietuvos parlamento atstovais“, – teigia A. Ažubalis.

Parlamentaras primena, jog Lietuva yra parlamentinė respublika su pusiau prezidentinės respublikos bruožais, todėl valdančiosios daugumos ir Vyriausybės sprendimas izoliuoti Seimą nuo dalyvavimo užsienio politikoje prieštarauja konstitucinei valstybės sąrangai.

„Kita vertus, galbūt ir patys užsienio partneriai įvertina menką Seimo valdančiųjų suinteresuotumą užsienio politikos atžvilgiu, todėl savo vizitų Lietuvoje metu iš tolo apeina pagrindinę valstybinę instituciją“, – atkreipia dėmesį Seimo narys.

Nuotraukoje: Seimo narys konservatorius Audronius Ažubalis.

2015.04.03; 05:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *