Kodėl V. Putinas pasodino E. Macroną taip toli nuo savęs


Kodėl V. Putinas per susitikimą Kremliuje pasodino E. Macroną kelių metrų atstumu nuo savęs. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, vasario 11 d. (ELTA). Nuotraukos iš Rusijos ir Prancūzijos prezidentų susitikimo Maskvoje apskriejo visą pasaulį. Jose – Vladimiras Putinas ir Emmanuelis Macronas, sėdintys prie didžiulio stalo vienas priešais kitą kelių metrų atstumu. Daugelis šią sceną interpretavo kaip neįveikiamų skirtumų tarp Rusijos ir NATO valstybių Ukrainos krizėje simbolį.
 
Tačiau, anot E. Macrono aplinkos, priežastis buvo kita – nerimas dėl koronaviruso Rusijos pusėje.
 
Du darbuotojai iš E. Macrono aplinkos agentūrai „Reuters“ sakė, kad tokios saugumo priemonės reikalavo Kremlius. Prancūzijos vadovas esą turėjo arba pasidaryti PGR testą – jį atliekant rusų pusei, arba laikytis atstumo. E. Macronas nusprendė pasirinkti atstumą. Rusija kol kas savo versijos nepateikė.
 
„Žinojome, kad tada nebus rankos paspaudimo ir bus sėdima prie ilgo stalo, – agentūrai „Reuters“ sakė vienas darbuotojų. – Tačiau mes negalėjome leisti, kad jie gautų prezidento DNR“.
 
Tai agentūrai patvirtino ir dar vienas darbuotojas. „Rusai, sakė, kad V. Putinas turi būti griežtoje izoliacijoje“, – teigė jis. Tačiau E. Macronas esą neatvyko nepasitikrinęs. Jis prieš skrydį į Maskva atliko PGR tyrimą ir dar vietoje jį dėl koronaviruso patikrino jo paties gydytojas.
 
E. Macrono ir V. Putino susitikimas Kremliuje vyko pirmadienio vakarą. Per šešias valandas trukusį pokalbį daugiausiai buvo diskutuojama apie Ukrainos krizę.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.02.12; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *