Kodėl


Įsivaizduokite situaciją. Pas jus į svečius susirenka padori kompanija.

Ne, prieš kviečiant ją į vakarėlį jums vis dėlto dingteli mintis, jog tie padorūs žmonės, na, inteligentai gali būti nuobodūs, perdėm mandagūs ir korektiški, pernelyg protingi, todėl nutariate į kompaniją pasikviesti dar ir kvailį. Dar ir chamą.Taip sakant, pasodrinti uraną. Kas yra chamas, žino visi. Kvailį atpažinti sunkiau. Jis gali būti ir apsimetęs tokiu.

Taigi sėdi toks chamas kompanijoje už stalo išsižergęs, tiesa, lyg ir negirtas, lyg ir neapsivėmęs, dargi ir brangiu kostiumu vilkintis, ir vograuja:

-Nu, vot, taip yra todėl, kad visi jūs debilai, daunai, vergai. Blat, ir pan.

Tokia leksika chamui tinka bet kokia diskutuojama tema, – ar tai būtų apie politiką, ar ekonomiką, istoriją ar kultūrą.

Kaip tokiu atveju turėtų elgtis save gerbiantis svečias, atsidūręs tokioje kompanijoje?

Žinoma, atsikelti ir išeiti nuo vinies nusikabinęs skrybėlę.

Taip neseniai pasielgė generolas Mečys Laurinkus, kai TV 3 laidoje „Kodėl” Vl. Romanovas, kildinantis save iš arijų ramanovų, ėmė  itin brutaliai įžeidineti ir žeminti profesorių Bronislovą Genzelį.

Šiaip jau galvojant, toks pono Romanovo elgesys neturėtų nieko stebinti – jo minčių vingiai, ar tai būtų poezijos, ar prozos forma, Lietuvai seniai žinomi.

Klausimas kitas. Ar tokį svečią (?) reikia kviestis į laidą, kurią, manykime, žiūri tūkstančiai Lietuvos žmonių?

Sveikas protas sako:ne.

O kaip turėtų elgtis vakarėlio šeimininkas, jeigu vis dėlto taip atsitiko(šeimininkas, suprantama, gali nežinoti, kas šaus kuriam svečiui į galvą, nors Rūta Janutienė šiuo atveju, neabejotinai, žinojo)?

Paprašyti, kad įžeistojo būtų bent atsiprašyta.

Deja, to nebuvo padaryta. Mat dabar tai vadinama žiūrovų, taigi ir reklamos pritraukimu. O reklama – tai pinigai. O pinigai – viskas.

Būta istorijoje laikų, kai įžeistasis įžeidinėtoją išsikviesdavo į dvikovą. Dabar laikai kiti. Kitos mados. Apspjauni žmogų ir eini. Matantieji tai – kikena. Linksma. Cirkas. Po kurio laiko kikentojai žiūri – sėdi toks spjaudytojas soste, moja ranka kikentojui: eikš, pabučiuok ranką, duosiu 100 litų.

Tad pirmyn, pasijuoksime rudenį?

Nuotraukoje: verslininkas Vladimiras Romanovas.

2012.02.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *