Kokias internetines svetaines Kremlius įtrauks į “juoduosius sąrašus”?


Rusijos Valstybės Dūma antruoju ir iš karto trečiuoju, galutiniu, svarstymu pritarė pataisytam įstatymui dėl draudžiamą informaciją skelbiančių tinklalapių ir interneto puslapių „juodųjų sąrašų“.

Priimtu įstatymu ribojama prieiga prie neteisėtos, socialiai pavojingos vaikų gyvybei, sveikatai ir vystymuisi informacijos, skelbiamos internete.

Pataisose pateikiami keturi domenų vardų ir IP adresų sąrašai, taip pat numatoma blokuoti visą tinklalapį, pavyzdžiui, facebook.com arba twitter.com dėl keliančio grėsmę vaikų sveikatai pranešimo bent vienoje iš milijardų jo paskyrų.

Protestuodama prieš tai viena didžiausių interneto bendrijų rusų kalba antradienį parai blokavo prieigą prie 3 mln. puslapių turinčios populiarios interneto enciklopedijos „Wikipedia“.

Įstatymui prieštaravo ir Žmogaus teisių tarybos prie prezidento Vladimiro Putino nariai.

„Mes manome, kad itin svarbu sustabdyti cenzūros įvedimą interneto dalyje rusų kalba ir konkrečiai – Rusijos teritorijoje. Taip atsirastų nauja „elektroninė uždanga“, o tai smarkiai atsilieptų Rusijos piliečių teisėms ir galimybėms, visuomenės plėtotei ir visos ekonomikos kūrimui“, – pareiškė Michailo Fedotovo vadovaujamos tarybos nariai.

Parengta pagal Interfax ir Reuters pranešimus.

2012.07.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *