Koks dantų protezavimas yra ilgaamžiškiausias?


KKai tenka protezuoti dantis, gana dažnu klausimu tampa tai, koks protezų tipas galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Pacientams visuomet svarbu tai, kad dantų protezavimas būtų ilgaamžis, ir po kurio laiko procedūros netektų kartoti, todėl svarstoma, kokia galimybė galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Taigi, apie kokius pasirinkimus vertėtų pagalvoti?

Estetiškas ir ilgaamžis sprendimas

Dantų protezavimas vainikėliais – tai vienas populiariausių sprendimų, kada siekiama, kad protezuoti dantys tarnautų tikrai ilgą laiką, ir, žinoma, atrodytų estetiškai. Jei tenka protezuoti priekinius dantis, dantų vainikėliai neabejotinai gali geriausiai pasiteisinti, nes jie niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų. Dantų protezavimas gali būti atliekamas ir ant natūralių dantų, ir ant implantų, tad tuomet, jei pacientas yra  netekęs priekinio danties ar kelių dantų, implantavimas gali atstatyti prarastus dantis. 

Dantų tilteliai

Tuo atveju, jei tenka atstatyti vos vieną dantį, dirbtinis dantis gali būti tvirtinamas tarp šalia esančių dantų, tačiau jie turi būti tvirti, ir, žinoma, sveiki. Įprastai dantų tilteliai tarnauja maždaug 12-15 metų, tačiau svarbu įvertinti tai, kad prieš taikant dantų tiltelius gretutiniai dantys turi būti šlifuojami, tad toks pasirinkimas tikrai ne visada gali būti pačiu palankiausiu.

Kai siekiama pagražinti priekinius dantis…

Dantų laminatės – tai viena iš galimybių, kurios leidžia pagražinti priekinius dantis. Tai yra plonos porceliano plokštelės, kurios dengia viršutinį dantų sluoksnį, todėl maskuojami įvairūs nelygumai, spalvos pokyčiai, ir t.t.  Ši pasirinkimo galimybė puikiu rezultatu leidžia džiaugtis maždaug 15 metų – tai yra šiek tiek ilgaamžiškesnis sprendimas už estetinį dantų plombavimą.

Kokios dar galimybės gali būti pasirenkamos?

Kai siekiama, kad dantų protezavimas kainuotų kuo pigiau, kartais nusprendžiama rinktis ir išimamus protezus. Toks pasirinkimas yra labai populiarus tarp vyresnio amžiaus žmonių, kurie yra praradę gana didelį dantų kiekį, ir jų atstatymas gali būti tikrai nepigus. Vis dėlto, svarbu įvertinti tai, kad išimami dantų protezai įprastai yra gaminami iš plastiko, todėl jie nėra pakankamai tvirti ir ilgaamžiai. Atminkite posakį, kad taupus moka du kartus, tad prieš pasirinkdami tokią galimybę turėtumėte gerai pagalvoti, ar ji tikrai pasiteisins.

Jei dvejojate, koks dantų protezavimas galėtų geriausiai pasiteisinti, paprasčiausiai galite pasikonsultuoti su specialistais, kurie jums duos tikrai vertingų patarimų, ir padės pasirinkti patį palankiausią sprendimą. Šiuo metu įvairių galimybių yra iš tiesų daug, taigi, tikrai galėsite pasirinkti pačią palankiausią.

2019.01.30; 16:42

print