Kompiuterinių virusų medžiotojo perspėjimai


Eugenijus Kasperskis – kenkėjiškų kompiuterinių programų medžiotojas iš Rusijos. Būtent jo bendrovė atrado virusą „Flame“. Taigi šis ponas įsitikinęs, jog tikriausiai yra sukurta ir daugiau itin žalingų programų. Jis tvirtina bijantis, kad artimiausiu metu gali būti atlikta itin pavojinga masinė kibernetinė ataka.

„Logiškiausia svarstyti, jog nuolatos kuriami nauji kibernetiniai ginklai ir greičiausiai jau esama užkrėstų kompiuterių, apie kuriuosemes nežinome ir sužinosime tik vėliau, pačiu nepalankiausiu momentu“, – sakė Eugenijus Kasperskis. „Kaspersky Lab“, kuri yra viena iš didžiausių pasaulyje antivirusinių programų gamintoja, nurodė, kad jos ekspertai atrado „Flame“, atlikdama tyrimą, kurį inicijavo Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU).

Panašu, kad šios atakos pagrindinis taikinys yra Iranas, o naujasis virusas buvo atrastas praėjus vos mėnesiui po to, kai šiitiška respublika paskelbė sustabdžiusi kito duomenis trinančio viruso plitimą, paveikusį jos naftos pramonės kompiuterinių tinklų tarnybines stotis.

Maskvoje įsikūrusi „Kaspersky Lab“ nurodė, kad šis virusas yra „apie 20 kartų didesnis negu „Stuxnet“ – interneto „kirminas“, atrastas 2010 metų birželį ir paveikęs Irano branduolinius objektus.

Kai kurie ekspertai įsitikinę, jog prie „Stuxnet“ išplitimo prisidėjo būtent Izraelis.

E.Kaspersky žiniomis, JAV, Didžioji Britanija, Izraelis, Kinija, Rusija ir galbūt Indija, Japonija ir Rumunija turi pajėgumų sukurti tokią programą. Bet nepasakė, kokia šalis, labiausiai tikėtina, atsakinga būtent už „Flame“ paskleidimą.

Pasiteiravus, ar Izraelis padeda likviduoti, ar apsunkina kibernetinio karo problemą, E. Kasperskis atsakė nežinąs, paskuo pridūrė, jog „ir viena, ir kita“.

Parengta pagal AFP pranešimus.

2012.06.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *