Kompozitoriaus Vlado Jakubėno baletas „Vaivos juosta“ – vėl mūsų repertuaruose


Print

Kompozitorius Vladas Jakubėnas… Daugumai lietuvių ši pavardė beveik nežinoma. Dauguma iš mūsų nieko negirdėjome ir apie kompozitoriaus Vlado Jakubėno baletą „Vaivos juosta“. Beje, kompozitorius šį baletą kūrė remdamasis ne svetimų, o savų rašytojų kūriniais: Vinco Krėvės – Mickevičiaus stilizuota mitine sakme „Perkūnas, Vaiva ir Straublys“.

Kodėl Lietuvai derėtų bent retsykiais prisiminti tuos, kuriems buvo svarbus „nacionalinis stilius remiantis tautosaka ir liaudies menu“, kurie kantriai, nekreipdami dėmesio į skeptikus, pavyduolius, neišmanėlius, puoselėjo „tautinį lietuvių baletą“?

Galų gale kodėl turėtume džiaugtis, kad šių metų pabaigoje baleto meno gerbėjai vis tik turėjo unikalią progą Vilniuje išvysti naujai atgimusią „Vaivos juostą“? Taip, „Vaivos juosta“  – vėl mūsų repertuaruose.

Už tai pirmiausiai turėtume nuoširdžiai padėkoti kompozitoriaus Vlado Jakubėno draugijos Vilniuje pirmininkei Irenai Skomskienei.

Su kompozitoriaus Vlado Jakubėno draugijos Vilniuje pirmininke Irena SKOMSKIENE kalbasi slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas.

video_999995

2014.12.16; 04:51

 


Prisijunkite prie diskusijos