Kongresas įtaria Edvardą Snoudeną ryšiais su FSB ir ragina plėsti „Magnickio sąrašą“


Amerikos žiniasklaida praneša apie Amerikos kongresmenų mėginimus sustiprinti spaudimą Rusijai.

Antai Kongreso abiejų rūmų Žvalgybos komitetų vadovai sekmadienį išsakė prielaidą, kad buvęs Nacionalinės saugumo agentūros rangovininkas Edvardas Snoudenas, prieš išklodamas šimtus tūkstančių įslaptintų valstybės dokumentų, bendradarbiavo su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, pernai dirbdamas žinybos poskyryje Havajuose, rašo Erikas Šmitas ir Devidas Sendžeris The New York Times straipsnyje, pavadintame „Kongreso lyderiai įtaria, kad Snoudenas jau turėjo ryšius su Rusija“.

Respublikonas Atstovų rūmuose nuo Mičigano valstijos Maikas Rodžersas ir senatorė demokratė nuo Kalifornijos valstijos Dajana Fainstain nepateikė konkrečių liudijimų, kad Snoudenas bendradarbiavo su Maskva.

„Aš nemanau, kad jis atsitiktinai atsidūrė Maskvoje FSB globoje“, – sakė Rodžersas NBC programoje Meet the Press.

Atsakydama į vedančiojo klausimus, ar ji sutinka su Rodžerso nuomone, kad Snoudenas padėjo rusams, Fainstain sakė: „Tai įmanoma. Šiame etape mes to nežinome“. Bet parlamentarai pažymėjo, kad jų komitetai tęsia tyrimą, pranešė straipsnio autoriai.

Tuo tarpu žymių senatorių grupė paragino Barako Obamos administraciją sustiprinti spaudimą žmogaus teisių pažeidėjams Rusijoje. Kaip praneša The Daily Beast, keturi senatoriai paragino Obamą įtraukti į vadinamąjį Magnickio sąrašą naujus figūruojančius asmenis, nepaisant administracijos nenoro gadinti santykių su Rusija.

Praėjusį mėnesį Obamos administracija atsisakė išplėsti sąrašą, pavadintą Rusijos kalėjime mirusio juristo Sergejaus Magnickio garbei, primena Džošas Ropinas straipsnyje „Kongresas spaudžia Obamą sankcijoms Rusijos atžvilgiu“.

Penktadienį vakare Senato užsienio reikalų komiteto pirmininkas demokratas Robertas Menendesas ir įtakingas respublikonas Bobas Korkeris pateikė straipsnį iš Magnickio įstatymo, leidžiantį papildyti sąrašą. Senatorius demokratas Benas Kardinas ir senatorius respublikonas Džonas Makkeinas, nuo pat pradžių stūmę tą įstatymą, pritarė šiam žingsniui. Galų gale Obamos administracija atsakinga už tų rekomendacijų priėmimą ar atmetimą, aiškina straipsnio autorius.

„Mes tikimės, kad jūs paaiškinsite, kada mes galime laukti naujų pavardžių įtraukimo į Magnickio sąrašą“, – sakoma senatorių laiške valstybės sekretoriui Džonui Kerri ir finansų ministrui Džekui Lju.

Menendesas ir Korkeris pasiūlė administracijai įtraukti į sąrašą dvi pavardes: Rusijos Tyrimo komiteto vadovo Aleksandro Bastrykino ir Dmitrijaus Kliujevo, kurį laiko Rusijos nusikalstamos grupuotės lyderiu.

2014.02.01; 06:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.