Konservatorių „principai” ir liberalūs nacionalistai


Valdžios dalybų savivaldoje spektaklis tik prasideda.

Bus smagu, tag apsirūpinkite čipsais, alumi ir gera nuotaika, gerbiameji žiūrovai.

Šiandien Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) apsiraudojo, kad Kaune juos skriaudžia.

Mat, nors jų frakcija didžiausia, prieš ją susiblokavusi opozicija ketina perimti valdžią be konservatorių.

Užtat TS-LKD vadovybėje yra nuomonė, kad Vilniuje galima analogiškai pasielgti su Artūro Zuoko surinkta kompanija, kuri irgi gavo daugiausiai mandatų. Su naujoviška „Jedinstvos“ inkarnacija susidėtų ne tik jie.

Tas pats A. Zuokas aiškina, kad irgi mielai tai padarys. Voldemaro Tomaševskio surinkta kompanija, kurią dosniai šefuoja ne tik Lenkijos, bet ir Rusijos ambasados, yra, kaip visada, pasirengusi parsiduoti tam, kas daugiau pasiūlys. Tik kaina šį kartą didesnė, nes mieste jie surinko antrą po A. Zuoko mandatų skaičių.

Konservatoriai viešai kaltina kitus Kaune išduodant rinkėjų nuomonę ir parduodant miestą oligarchijai, o Vilniuje nemato nieko blogo panašiai spjauti į tą rinkėją ir susiklijuoti su pačiu velniu. Tokį elgesį, partijos nariams atitinkamus raštus platinantis Vilniaus skyrių sueigos vadovas Mantas Adomėnas laiko pilietišku, nes „Abonentas“ ir „pavienių žmonių sambūriai“ yra blogis. Įdomu – ar A. Zuokas buvo mažiau ar daugiau teistas, mažiau ar daugiau „Abonentas“, kai prieš porą metų TS-LKD sudarė su tada vadovaujama Liberalų ir Centro Sąjunga nacionalinio masto koaliciją?

Antradienį sakė, kad Vilniui turėtų vadovauti asmenys, neturintys praeities dėmių. „Tikrai norėtumėme, kad Vilniaus miestui vadovautų asmenys, neturintys praeities dėmių ir nebūtų vertinami kontroversiškai“, – tvirtino A.Kubilius. (Toks, reikia manyti, buvo Vilius Navickas, tad gal dar tokių ištrauks iš užančio?). Seimo pirmininkė Irena Degutienė to lyg ir nenorėtų.

Kad viskas būtų dar linksmiau, prisiekęs liberalas ir A. Zuoko bendražygis Žilvinas Šilgalis gasdina vilniečius lenkais aršiau nei ponas tautininkas Gintaras Songaila ir baugina, kad Andrius Kubilius „parduos lenkams lietuvių kalbą (leis rašyti pavardę Adam Mickiewicz, o ne Adomas Mickevičius)“. Tai buvo šiandien filmuotoje „Valandoje su Rūta“. Liberalusis nacionalizmas skamba grakščiai. Įdomu – ko dar prisiklausysime?

Gintaro Visocko nuotraukoje: komentaro autorius žurnalistas Tomas Čyvas.

www.tomascyvas.lt

2011.03.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.