Konstitucinės teisės – už viešuosius darbus


Prisiekiu, man tikrai patinka tokia – taupi ir konservatoriška – politika: provokuoji žmones protestuoti, paskui už teisę tai daryti išprievartauji lituką ar kitą, vardan kokios nors tikslinės rinkliavos.

Jei kišenėje pinigų rinkliavai nėra – ne bėda. Galima (beveik lizingu) atidirbti viešuosius darbus.

Būtent to pareikalauta iš turgaus prekeivių, panorusių protestuoti.

Jų reikalavimams aš nelabai pritariu, bet svarbiau kitkas – žavus valdžios požiūris ir sumanymas. Valdžia sutaupė, dalis viešosios erdvės – švari. Patenkintas ir Konstitucijos 36 straipsnis, kartu su pagrindinio įstatymo dvasia.

Konstitucijos 36 straipsnis:

Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.

Tik, manau, kad reiktų mitinguotojams atskiru paties premjero ar kokio kuklaus nabago mero potvarkiu perkelti ir mokestį už policininkų, saugumiečių, medikų bei visokio plauko dorovės sargų sugaištą laiką. Į bendrai mokamus mokesčius, pagal precedento logiką, neįskaičiuota. Tai tegul kiaulės atiduoda iš vokeliuose paslėptų milijardų – grynais ar viešaisiais darbais. Juk komunistinėje Kinijoje giminės susimoka už mirtimi nuteistajam skirtą kulką.

Koks nors ypatingai pilietiškas sutvėrimas galėtų kiurksoti mitinguotojų pašonėje bent kelias dienas ir visomis priemonėmis (laiškais, skambučiais, dainomis, plakatais bei tinklaraščio įrašais) informuoti mokesčių inspekciją apie nevidonus, kurie taip ir nepakėlė kastuvo, taip ir neatliko dirbtinio kvėpavimo, taip ir nesugėdino mergiotės su trumpu sijonu. Juk mūsų Finansų ministerija ir Vyriausybė jau yra apsiskelbusios, kad gali ir moka pelningai apskaičiuoti natūra gaunamas pajamas. Tegul žvejoja ir nepriemokas. Juk kokiems saugumiečiams, pavyzdžiui, nelieka pinigų ir laiko riaušių prevencijai po to, kai viskas išeikvojama Eglei Kusaitei priprašyti ką nors padaryti, o paskui – pagauti neva bedarant.

Nuotraukoje: Lietuvos VSD ir Rusijos FSB persekiojama Eglė Kusaitė.

www.tomascyvas.lt

2011.02.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.