Koronaviruso protrūkis įgauna pagreitį, perspėjo B. Johnsonas


Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas sekmadienį perspėjo, kad koronaviruso protrūkis šalyje įgauna pagreitį. Tuo metu vyriausybė pusantro milijono gyventojų, esančių didžiausios rizikos grupėje, nurodė 12 savaičių neiti iš namų.
 
„Skaičiai yra akivaizdūs, ir jie įgauna pagreitį. Atsiliekame tik dviem ar trim savaitėmis nuo Italijos. Nors italai gali pasigirti puikia sveikatos apsaugos sistema, jų gydytojai ir slaugytojai šiuo metu yra pakirsti sveikatos priežiūros paslaugų paklausos“, – teigia B. Johnsonas.
 
Remiantis naujausiais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje nuo COVID-19 jau mirė 233 gyventojai, o sergančiųjų skaičius pašoko iki 5 018.
 
Vyriausybė skubiai priėmė įstatymus, kuriais policijos ir imigracijos pareigūnams bei visuomenės sveikatos priežiūros institucijų darbuotojams suteikiama daugiau įgaliojimų viruso protrūkiui pažaboti.
 
Pranešama, kad su gyventojais, kurie priskiriami kelioms didžiausios rizikos grupėms, susisieks jų šeimos gydytojai ar kiti specialistai bei griežtai rekomenduos niekur neiti iš namų mažiausiai 12 savaičių. Taip pat bus galima skambinti specialiu telefonu numeriu, bus teikiama maisto produktų ir vaistų pristatymo paslauga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.22; 17:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *