Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius V. Urbelis: „ES turi aiškiai apibrėžti saugumo grėsmes ir iššūkius“


„Europos Sąjungos darbotvarkėje vis daugiau dėmesio skiriama saugumui ir gynybai, įskaitant kovą su hibridinėmis grėsmėmis. Svarbu, kad ES dėmesys saugumo ir gynybos klausimams išliktų toks pat ir ateityje, tačiau tai jokiu būdu neturi dubliuoti NATO“, – sausio 21-22 d. Amsterdame (Nyderlandai) vykusiame ES gynybos politikos direktorių susitikime sakė Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis.

Pasak V. Urbelio, labai svarbu, kad ES institucijos vis aktyviau įsitraukė į saugumo sritį. „Lietuva remia visas iniciatyvas, skirtas padėti mūsų partneriams, ypatingai Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai“, – sakė Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius. 

Lietuvos krašto apsaugos ministerijos atstovas pakvietė kolegas dalyvauti kovo 2-4 d. Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „ES Globali Strategija: Rytų partneriai ir Europos saugumas“, skirtą diskusijai dėl galimybių vystyti ES ir Rytų partnerių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje.

Susitikimo metu ES gynybos politikos direktoriai aptarė ES vykdomas misijas ir operacijas, ES užsienio ir saugumo politikos globalios strategijos rengimo procesą. Taip pat buvo aptartas rengiamas Europos gynybos veiksmų planas, skirtas padidinti ES strateginę autonomiją ir paskatinti bendradarbiavimą gynybos srityje.

 ES Tarybai pirmininkaujanti valstybė tradiciškai organizuoja neformalų gynybos politikos direktorių susitikimą savo šalyje. Šiuo metu ES Tarybai pirmininkauja Nyderlandų Karalystė.

Informacijos šaltinis – KAM.LT portalas.

2016.01.24; 06:31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.