Krašto apsaugos ministras R. Karoblis pasveikino pratyboms į Lietuvą atvykusius Čekijos rotacinių pajėgų karius


Sausio 11 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasveikino pratyboms į Lietuvą atvykusius Čekijos rotacinių pajėgų karius. 

Čekijos karių sutikimo ceremonija. Centre – Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Pirmasis pasisveikinimas. Lietuvoje sutinkami čekų kariai.

„Džiaugiuosi matydamas Čekijos karius Lietuvoje – tai rodo stiprėjantį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą, ir pasiryžimą veikti kartu.“, – sakė ministras R. Karoblis, palinkėjęs kariams įgyti geros patirties ir puikių kovos draugų.

Į Lietuvą sausio 10 d. atvyko apie 150 Čekijos kariuomenės rotacinių pajėgų karių su savo ginkluote ir apie 30 karinės technikos vienetų.

Jie iki kovo vidurio su Lietuvos kariais dalyvaus bendrose pratybose.

Tai pirmas kartas, kai Čekijos rotacinių pajėgų kariai keliems mėnesiams treniruotis atvyksta į Lietuvą.

Pratybų laikotarpiu Lietuvoje čekų kariai bus dislokuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

O treniruosis kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) kariais. Čekijos ir Lietuvos kariai dalyvaus bendrose įvairaus lygmens lauko taktinėse pratybose Kairių (Klaipėdos r.) ir Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje, taip pat vykdys kovinio šaudymo treniruotes. 

Čekijos kariuomenės šarvuotis.
Apžiūrima į Lietuvą atgabenta Čekijos kariuomenės ginkluotė.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai. Taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos. 

Nuotraukų autoriai: iš ceremonijos – Laura Skiezgilienė; iš Čekijos pajėgų atvykimo į Lietuvą – kpt. Alfonsas Bičkus.

2017.01.12; 06:57

print