Krašto apsaugos savanoris, galimai nužudęs vyrą, sės į teisiamųjų suolą


Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Jūratė Tamašauskienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje žiauraus nužudymo padarymu  ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis kaltinamas Krašto apsaugos savanoris B. P.

Nusikaltimas Kelmės rajone esančiame Liolių miestelyje buvo padarytas praėjusių metų gegužės 4 dieną, kai grupelė jaunuolių gamtoje vartojo alkoholį.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai,  metu nustatyta, kad įvykio dieną jaunuoliai, tarp kurių buvo ir kaltinamasis B. P., nuvyko į netoliese esantį mišką, kuriame ieškojo senovinių monetų.

Pasiėmę metalo detektorių, kastuvus jaunuoliai bandė ieškoti monetų, taip norėdami papildyti kaltinamojo turimą monetų kolekciją. 

Visą dieną ieškoję ir nieko neradę draugai grįžo namo. Po nesėkmingų paieškų vaikinai išsiskirstė į namus, tik savanoris B. P. ir dar du draugai pasiliko kartu ir nusprendė vakarą praleisti su alkoholio taurele prie Lioliuose esančio paplūdimio.

Vėliau, nusipirkę daugiau gėrimų, jaunuoliai išgėrinėjo prie automobilio. Matydamas, kad draugai yra stipriai apgirtę, vienas iš vaikinų, kuris vairavo automobilį ir alkoholio nevartojo, siūlė važiuoti namo, tačiau jie nesutiko.

Netrukus prie grupelės prisijungė kitas neblaivus jaunuolis, kuris neįtiko savanoriui. Pradėjus emocingiau bendrauti, B. P. stumtelėjo nepažįstamąjį. Dėl susidariusio tarpusavio nesutarimo jaunuoliai pasiūlė priklydėliui išeiti.

Jam neišėjus, kompanija pradėjo skirstytis. Pirmasis išėjo B. P. draugas, o kaltinamasis  pasisiūlė nepažįstamąjį parvesti į namus. Vaikinams išsiskirsčius buvo įvykdytas kraupus nusikaltimas.

Kitą rytą šalikėlėje, netoli vieno iš draugų namų, buvo rastas negyvai sumušto vaikino kūnas. Įtariamasis B. P. buvo sulaikytas tą pačią dieną.

Vėliau sulaikytasis prasitarė, kad jo namuose yra laikomi sprogmenys. Policijos pareigūnai, atlikę kratą, rūsyje rado šešis vienetus antrojo pasaulinio karo laikų sprogstamųjų užtaisų bei sviedinių.

Pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies  6 papunktį ir 253 straipsnio 1 dalį kaltinamajam gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Informaciją pateikė Šiaulių apygardos prokuratūros ir Telšių apskrities VPK.

2016.01.27; 05:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.