Kraupios delfinų žudynės Danijoje


Mūsų draugė Danija. Giliai civilizuota, giliai liberali ir tolerantiška. Jei tolerancija kas nors iš skaitytojų palaikys barbarišką Kalderono delfinų masinį žudymą, manau, tikrai apsiriks. Primygtinai siūlau pažiūrėti nuotraukas, nors turiu įspėti, jog jautresniems žmonėms tai gali sukelti rimtą stresą. Kasmet Danijai priklausančiose Farerų salose vyksta “šventė”, vietinių gyventojų vadinama “Grindadrap”. “Šventės” akimirkos – nuotraukose, kurių ir komemtuoti nepatogu. Jei būtybės, vadinamos žmonėmis, gali šitaip begėdiškai žudyti mielus, protingus, žmonėmis pasitikinčius delfinus, juos reikėtų statyti kažkur prie krokodilų. Bet tikrai ne prie mąstančių ar ką nors jaučiančių šios planetos gyventojų.

Šventės tikslas – paauglių “įšventinimas” į vyriškumą. Nors, kaip vėlgi matyti nuotraukose, paauglių ten ne taip ir daug. Šventė vykdoma nekomerciniu pagrindu, ir visi norintieji sadistai gali dalyvauti šioje klaikioje Valpurgijos dienoje. Nužudoma apie 950 delfinų.

Manau, kad Baltija galėjo atrodyti panašiai, kai Eglė kvietė jau jos brolių dalgiais užkapotą Žilviną. Panašiai atrodo ir įlankos Japonijos jūroje, kur “puoselėdami protėvių kultūrą” vietiniai žudo delfinus. Prieš Japoniją nepapūsi. Antrame kare eilinį kartą įrodžiusi savo žiaurumą, pridengtą sakuros žiedais, ji yra antroji pasaulio ekonomika. Todėl žudo, kas papuolė, “mokslo” tikslams. Ir niekam nesiteisina.

Bet Danija yra Europos Sąjungoje. Čia galioja normos, privalomos visoms šalims. Pagaliau Danija nėra nei Kipras, nei Malta, kur iki šiol (pereinamasis periodas, matote) šimtais tūkstančių žudomi migruojantys paukščiai, kuriuos mes saugome.

Vietos gyventojai Fareruose šią “šventę” vadina kultūra. Kultūra! Gal dar simfoninis orkestras sadistams pagroja? Pas mus vien dėl šunelio Pipiro kančių kilo rimtas triukšmas, o pažiūrėkite, kas ten darosi? Manau, pusė mąstančio ir jaučiančio pasaulio turėtų suvažiuoti į tą “šventę”. Baltijos kelio pavyzdžiu sukurti gyvybės kelią.

Delfinai – patys protingiausi iš visų žinduolių. Jautriausi, supratingiausi, visada mylintys žmones ir su jais bendraujantys. Jie tik vos vos skiriasi nuo žmonių savo protinėmis galiomis. Keliais nuošimčiais. Kiti “protingi” gyvūnai – beždžionės, kiaulės, nekalbant apie šunis – smarkiai nuo jų atsilieka. Tad tik pagalvokite, kokias kančias turi iškęsti šie mieli ir protingi gyvūnai per šitą barbarų “šventę”. Net tobuliausias jūrų plėšrūnas – delfinas orka – niekada nėra užpuolęs žmogaus. O mes?

Judėjimas “Už gamtą” reiškia giliausią pasipiktinimą vienoje iš ES šalių vykdomu barbarizmu. Mes kreipiamės į visus lietuvius rašyti protesto laiškus Danijos Karalystės ambasadai Lietuvoje. Tikimės, kad tų laiškų – paprastų ar elektroninių – bus tikrai daug. Tai bus mūsų indėlis, kad žmogus nesigėdytų vadintis žmogumi.

Danijos Karalystės ambasados Lietuvoje koordinatės:

Danijos Ambasada
T. Kosciuškos g. 36
01100 Vilnius
Lietuva
Tel.: (+370 5) 264 87 60
Faksas: (+370 5) 231 23 00
El. paštas: vnoamb@um.dk

2009.12.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.