Kremliaus partija teigia esanti „patenkinta“ rinkimų rezultatais, bet…


Rusijos vyriausybė teigia esanti patenkinta Kremliaus partijos „Vieningoji Rusija“ pasirodymu vietos valdžios rinkimuose. „Partija užsitiktino vadovvaimą ir lieka lyderiaujančia politine jėga“, – iš karto po to, kai buvo paskelbti pirmieji rinkimų regionuose rezultatai, pareiškė vyriausybės ir partijos vadovas Dmitrijus Medvedevas.
 
Patikimų rezultatų tikimasi tik pirmadienį. Tačiau, anot Rinkimų komisijos, partija, remiantis pirmaisiais skaičiavimais, daugelyje regionų gavo balsų daugumą iš išsaugojo savo vadovaujančias pozicijas.
 
Sostinėje Maskvoje balsų skaičiavimas užsitęsė. „Vieningoji Rusija“ 12 mln. gyventojų turinčiame mieste gali patirti didelių nuostolių, skelbia radijo stotis „Echo Moskvy“. Pirmiausiai gerų rezultatų čia gali tikėtis komunistai. Vieną geriausių savo istorijoje rezultatų gali pasiekti ir liberali partija „Jabloko“.
 
XXX
 
Remiantis naujausiais Rinkimų komisijos duomenimis, Kremliaus partija daugumoje regionų apgynė savo mandatų daugumą.
 
Maskvos taryboje valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ turės 25 mandatus iš 45, pirmadienio rytą pranešė agentūra „Interfax“. Dešimtims opozicijos kandidatų sostinėje nebuvo leista dalyvauti rinkimuose. Todėl jie ragino piliečius „balsuoti apsukriai“ – rinkti bet ką, tik ne Kremliaus partijos kandidatą.
 
Du „Vieningosios Rusijos“ atstovai neteko savo mandatų. Maskvos taryboje tris vietas iškovojo nuosaikios opozicinės partijos „Jabloko“ atstovai. Tarp jų yra žinomas politikas Sergejus Mitrochinas, kuris teisme išsikovojo galimybę dalyvauti rinkimuose. Likę deputatai priklauso komunistams ir kitoms sistemai ištikimoms partijoms.
 
Kremliui ypač svarbiuose gubernatorių rinkimuose valdžios aparato kandidatai visur iškovojo pergales. Dėl gyventojų nepasitenkinimo ekonomine situacija šalyje apklausos kai kur prognozavo didelius nuostolius Kremliaus partijai. Chabarovsko regione partija gavo tik 12,51 proc. balsų ir liko trečia po ultranacionalistinės Liberaldemokratų partijos ir komunistų.
 
Vietos valdžios rinkimai Rusijoje buvo laikomi svarbiu išbandymu Kremliaus šeimininkui Vladimirui Putinui ir valdančiajai partijai. Balsuoti rinkimuose teisę turėjo 56 mln. rinkėjų. Kai kuriuose regionuose rinkėjų aktyvumas buvo žemas. Maskvoje jis siekė 21,63 proc., panašus kaip 2014-aisiais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.09; 09:00
print