Kremlius pasiekė tikslą dalį Latvijos gyventojų padarydamas lojalesniais Rusijai


Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas išreiškė akivaizdų susirūpinimą dėl padažnėjusių neplanuotų Rusijos karinių mokymų prie Pabaltijo oro erdvės. Gynybos ministras teigė, kad pastaruoju metu padaugėjo Rusijos reaktyvinių naikintuvų skrydžių prie Latvijos sienos. „Mums nereikėtų kelti panikos, tačiau reikia suprasti, kad Rusijos karinės pajėgos vakariniame regione auga, o karinis disbalansas yra ne Baltijos šalių regiono naudai“, – skaičiavo ministras.

Latvijos gynybos ministras taip pat informavo, jog Kremlius neabejotinai pasiekė savo tikslą dalį Latvijos gyventojų padarydamas lojalesniais Rusijai. Todėl Latvijoje būtina sukurti stiprias visuomenines informavimo priemones, – kalbėdamas per šalies televiziją sakė Latvijos gynybos ministras A..Pabrikas.

Ministro nuomone, lojalumo sąvoka turėtų būti labai paprasta – jeigu esi Latvijos pilietis, tai automatiškai turėtum būti ir Latvijos patriotas. Tačiau taip ne visada esama Latvijoje. "Išnarplioti šiai dilemai yra tik vienas kelias – itin svarbu ir reikalinga Latvijoje sukurti stiprias visuomenines informavimo priemones, kurios būtų rimtos konkurentės informacijai iš užsienio, ypač iš Rytų", – tokia buvo Latvijos gynybos ministro pozicija.

Beje, Latvijos vyriausybė pastaruoju metu planuoja sujungti šalies televiziją su radiju, pagrįstai tikėdamiesi, jog šis susijungimas duos pozityvių vaisių – sustiprins šias dvi informavimo priemones..

Latvija nusiteikusi tęsti bendradarbiavimą su Rusija ekonomikos, kultūros srityse bei nori siekti politinio dialogo, – tvirtino Seimo pirmininko pavaduotoja Inesė Libina-Egnerė po susitikimo su Latvijoje besilankančia Rusijos Valstybės Dūmos delegacija, vadovaujama Rusijos ir Latvijos bendradarbiavimo grupės vadovo Olego Lebedevo.

Rusija pagal prekybos apimtis yra antroji Latvijos prekybos partnerė. Praėjusiais metais Latvijos ir Rusijos prekybos apimtys išaugo 25 proc., o rusų turistų skaičius padidėjo trečdaliu. Latvijos Seimo bendradarbiavimo su Rusija grupė – pati didžiausia parlamente. Jai iš viso priklauso 44 Seimo parlamentarai.

Parengta remiantis ITAR-TASS, INTERFAX pranešimais.

2013.06.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *