Kriminalinis nutikimas Ispanijos kurorte Lioret de Mare


Ispanijos prokuratūros dokumente smulkiai nagrinėjama operacija „Klotilde“, nukreipta prieš tinklą, kuris, kaip manoma, plovė pinigus Katalonijoje, rašo El Mundo, grįždamas prie skandalo, susijusio su Ispanijos Lioret de Maro miesto buvusiu meru.

„Dokumente įtikinėjama, kad Andrejus Petrovas ir Viktoras Kanaikinas „vadovauja nusikalstamos organizacijos struktūrai ir veiklai“, nors antrasis „tuo užsiima daugiausia Rusijos Federacijoje, kur plėtoja nusikalstamą veiklą“, – rašo Rafaelis X. Alvarezas ir Manuelis Marrakas.

Pasak Ispanijos Civilių gvardijos Informacijos tarnybos, tinklas „plovė kapitalus, įgytus neteisėta veikla“, o įsišaknijęs Ispanijoje, sukūrė „verslo struktūrą, kuri vertėsi statyba, ir gavo didelę dalį užsakymų dėl savo įtakos ir paslaugų, kurios virto Lioret de Maro merijos narių neteisinga administracine veika“.

„Tyrėjai tvirtina, kad per du buvusius Ukrainos piliečius, kurie atliko jo apsaugininkų vaidmenis, Kanaikinas siuntė „dideles sumas pinigų“ Petrovui (kuris gyveno Katalonijoje nuo 2001 metų), kad tas įdėtų jas į nekilnojamąjį turtą“, – sakoma straipsnyje.

Perkama buvo per firmasVikser Finkas Management SL ir DDC SL, tvirtina laikraštis. „Antroji, kurios 98 proc. priklausė Kanaikinui, o 2 proc. – Petrovui, ėmėsi, be viso kito, prekybos centro Liorete projekto, kurio biudžetas 15 mln. eurų ir kurį davė merija tuo metu, kai jai vadovavo Xavieras Krespas: ji atleido firmai pusę mokesčių ir supaprastino leidimo statyti išdavimą, paskelbusi kompleksą „visuomeninės, kultūrinės ir meninės reikšmės objektu“, – sakoma straipsnyje.

Beje, kaip sakoma teisėjo Elojaus Velasko pranešime, meras reikalavo, kad Petrovas remtų Lioreto futbolo ir ledo ritulio komandas. Futbolo klubo prezidentas buvo valdininkas, tvarkęs miesto statybą, o ledo ritulio prezidentė – paties Krespo žmona.

O kai Petrovas nebedavė pinigų komandoms, jam „prasidėjo administracinės problemos su merija“, tvirtinama straipsnyje.

Informacijos šaltinis: El  Mundo

2014.02.28; 04:47

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.