Kuo laikyti Karoliniškių polikliniką: sveikatos priežiūros įstaiga ar kalėjimu?


2012 m. liepos 13 d. paskelbtą peticiją „Stabdykime smurtą prieš Lietuvos medikų ir Karoliniškių poliklinikos prafsąjungą bei jos lyderę Albiną Kavaliauskaitę!“ palaikė 571 pilietis, tarp kurių buvo ir dabartinis sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis.  

Praėjus metams pokyčių nesulaukėme, situacija blogėja, nes VšĮ „Karoliniškių poliklinika“ administracija, „nesusitvarkiusi savarankiškai“, bando pajungti valstybės  institucijas:  Sodra inicijuoja patikrinimus gydytojų konsultacinėse komisijose (ar tikrai objektyvius ir savarankiškus?); VDI, prisidengdama  instrukcijomis ir interpretuodama įstatymus, bando kryptingai advokatauti darbdaviui;  į mobingą įtraukiami kitų gydymo įstaigų (kaip VšĮ „Antakalnio poliklinika“) darbuotojai.

Beveik 4-eri metai tęsiasi Žmogaus garbės ir orumo  žeminimas, darbuotojos persekiojimas, galimai  – eksperimentai,  nes nesiimama jokių veiksmų ir nereaguojama į pranešimus dėl nesaugių darbo sąlygų.

Naikinimui tarnauja sistema, nes į teismus varoma silpnesnioji darbo santykių šalis – darbuotoja, kuri pati susimoka teismų ir advokatų paslaugas, o už stipriosios pusės – darbdavio –išlaidas moka visuomenė, kuri nedavė sutikimo švaistyti savo sumokėtus mokesčius panašaus pobūdžio byloms nagrinėti.

Atsakomybę dėl susiklosčiusios situacijos privalo prisiimti Karoliniškių poliklinikos direktorė  J.Kutkauskienė. Nors ji ir delegavo dalį pareigų ir atsakomybių savo pavaduotojams, tačiau kaip įstaigos vadovė yra visiškai atsakinga už visus teisėtus ir neteisėtus  pavaldinių veiksmus.

 Mes, Medikų ir  Samdomų darbuotojų profesinių sąjungų atstovai, visuomenininkai, piliečiai kreipiamės į valdžios institucijas, protestuodami prieš esamą situaciją.

Reikalaujame:

–        stabdyti teismų, organizuotų VšĮ „Karoliniškių poliklinika“, maratoną, skatinamą direktorės destruktyvios politikos;

–        sudaryti  komisiją, kuri objektyviai ištirtų situaciją ir pateiktų  išvadas dėl J. Kutkauskienės vykdomos politikos viešojoje įstaigoje tiek A. Kavaliauskaitės, tiek kitų darbuotojų bei pacientų atžvilgiu;

–        į šią komisiją  įtraukti nepriklausomų profsąjungų ir/ar visuomenės atstovus;

–        stabdyti J.Kutkauskienės, kaip bet kokios viešosios įstaigos vadovės, karjerą;

–        inicijuoti ir parengti Mobingo įstatymą.

Informacijos šaltinis – portalo lprofsajungos.lt redakcija

Adresatas: Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministrui, socialinės apsaugos ir darbo ministrei, Vyriausiajam darbo inspektoriu, Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriui.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje:  Karoliniškių poliklinikos prafsąjungos lyderė Albina Kavaliauskaitė.

Pasirašyti galite šiuo adresu: http://www.e-peticija.lt/peticija/155/karoliniskiu-poliklinika-sveikatos-prieziuros-ista

2013.08.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *