Kviečia teikti paraiškas D. C. Galizios žurnalistikos premijai


Atidus žvilgsnis. Slaptai.lt nuotr.

Strasbūras, gegužės 3 d. (ELTA). Minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną Europos Parlamentas skelbia kvietimą teikti paraiškas Daphnės Caruanos Galizios žurnalistikos premijai, praneša Europos Parlamento biuras Lietuvoje.
 
Pernai įsteigta premija kasmet skiriama už geriausius žurnalistikos darbus, kuriais puoselėjami ir ginami pagrindiniai Europos Sąjungos principai ir vertybės, tokios kaip žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinė valstybė ir žmogaus teisės. Skirdamas šią premiją Europos Parlamentas išreiškia tvirtą paramą tiriamajai žurnalistikai ir pabrėžia žiniasklaidos laisvės svarbą.
 
Europos Parlamentas jau daug metų atkreipia dėmesį į mėginimus paminti žiniasklaidos pliuralizmą tiek ES, tiek už jos ribų. EP nariai smerkia išpuolius prieš žurnalistus ir yra paraginę Europos Komisiją pateikti taisykles, kurios apsaugotų žurnalistus nuo nepagrįstų ieškinių.
 
Atsakydama į šį raginimą Europos Komisija pristatė žurnalistų apsaugos taisyklių projektą balandžio 27 d.
Atidus žvilgsnis. Slaptai.lt foto
 
Kandidatai gauti D. C. Galizios premiją gali būti bet kokios tautybės profesionalūs žurnalistai ir jų komandos. Jie turi pateikti išsamius darbus, kuriuos paskelbė vienoje iš 27 ES valstybių įsteigta žiniasklaidos įmonė.
 
Laimėtoją išrinks nepriklausoma komisija, kurią sudarys žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės atstovai iš 27 ES valstybių bei svarbiausių Europos žurnalistikos asociacijų atstovai. Piniginės premijos dydis – 20 tūkst. eurų. Kasmetinė premijos teikimo ceremonijos data siejama su spalio 16 d. – Maltos žurnalistės D. C. Galizios nužudymo diena, pažymi Europos Parlamento biuras Lietuvoje.
 
Daphne Caruana Galizia buvo Maltos žurnalistė ir tinklaraštininkė, daug rašiusi apie korupciją, pinigų plovimą, organizuotą nusikalstamumą, pilietybės pardavimą ir Maltos vyriausybės ryšius su Panamos dokumentais. Žurnalistė patyrė priekabiavimą ir grasinimus, o galiausiai 2017 m. spalio 16 d. buvo nužudyta susprogdinus automobilį. Europos Parlamentas kritiškai įvertino šio nusikaltimo tyrimo spragas ir paragino Europos Komisiją imtis veiksmų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.04; 07:10
print