Labai gera žinia: JAV pasiruošusios duoti atkirtį Maskvai nelaukdamos derinimų su NATO


Visos abejonės dėl NATO sutarties 5 punkto aiškinimo išsklaidytos!!!

JAV ginkluotosios pajėgos, dislokuotos Rytų šalių sąjungininkių teritorijoje pasirengę atsakui į karinę Rusijos agresiją nelaukdamos NATO procedūrų kolektyvinio saugumo reikalu derinimo, numatyto Šiaurės Atlanto sutarties 5 punkte.

Apie tai pareiškė JAV ambsadorius NATO Douglas E. Lute, praneša „Ukrinform“ korespondentas Briuselyje ( JAV pasiruošusios duoti atkirtį Maskvai nelaukdamos derinimų su NATO ).

„Mes, JAV Atstovybė NATO ir JAV Vyriausybė – aiškiai suprantame, kad 5 straipsnio pritaikymas neturi laukti visų 28 sajungininkių pritarimo. 5 straipsnis reiškia, kad jei viena iš narių yra užpulta ir kenčia dėl to, tai egzistuoja įsipareigojimai, individualūs ir kolektyviniai, kiekvienam nariui atsakyti.

„Jungtinės Amerikos valstijos turi įsipareigojimą reaguoti dvišaliais principais, nežiūrint kas vyksta Šiaurės Atlanto Tarybos rėmuose“, – pareiškė Ambasadorius. 

Jis pabrėžė ypatingą svarbą to fakto, kad JAV ginkluotųjų pajėgų padaliniai, skaičiuojant sausumos, oro ir jūrų komponentus, jau išdėstyti NATO rytinių sąjungininkų teritorijoje.

„Toks politinis sprendimas jau priimtas. Mūsų pajėgos – prie rytinių sienų, ir ten liks, kaip pareiškė prezidentas Barakas Obama, tiek, kiek bus būtina“ – užtikrino JAV Ambasadorius.

Jis pažymėjo, kad Šiaurės Atlanto sutarties dėl sąjungininkų kolektyvinio saugumo 5 punktas yra daugiau atgrąsinantis faktorius, negu betarpiškas karinio veiksmo įrankis.

Nuotraukoje: komentaro autorius Kastytis Stalioraitis.

2015.05.08; 17:57

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *