Laivai, įstrigę dėl konteinervežio „MV Ever Given“ avarijos, praplaukė Sueco kanalą


Sueco kanalas. EPA – ELTA nuotr.

Visi laivai, kurie buvo įstrigę dėl konteinervežio „MV Ever Given“ avarijos, praplaukė Sueco kanalą. Tai šeštadienį žurnalistams pareiškė šios vandens arterijos administracijos vadovas Osama Rabie.
 
„Paskutinė grupė, kurią sudarė 61 laivas, turėjęs laukti dėl incidento su „MV Ever Given“, šiandien praplaukė Sueco kanalą“, – sakė jis.
 
Kovo 23 d. su Panamos vėliava plaukiojantis 220 tūkst. tonų vandentalpos ir 400 metrų ilgio konteinervežis „MV Ever Given“ dėl stipraus vėjo ir smėlio audros užplaukė ant seklumos ir visiškai užtvėrė Sueco kanalą.
 
Prireikė šešių dienų, kol jį pavyko nutempti nuo seklumos. Operaciją sėkmė vainikavo tik po to, kai buvo atlikti dugno gilinimo darbai. Per tą laiką prie kanalo susidarė 422 laivų eilė.
 
Sueco kanalu kasdien praplukdoma 12 proc. pasaulinio krovinių srauto, kadangi kelias iš Azijos į Europą pro pietinę Afrikos pakrantę yra 5 600 kilometrų ilgesnis. Sueco kanalas taip pat yra viena iš intensyviausiai naudojamų naftą gabenančių tanklaivių vandens magistralių. Juo taip pat naudojasi 8 proc. laivų su suskystintųjų dujų kroviniu. Iš viso kanalu praplaukia 19 tūkst. laivų per metus arba daugiau kaip 50 per parą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.04; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.