Latvija uždraudė televizijos „Rossija RTR“ programos retransliaciją


Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba, reguliuojanti televizijos ir radijo retransliatorius, ketvirtadienį posėdyje priėmė sprendimą trims mėnesiams uždrausti televizijos kanalo „Rossija RTR“ programos retransliaciją. Apie tai pranešė tarybos spaudos tarnyba.

„Latvija nebekentės Kremliaus propagandos, ir tai yra aiškus signalas nedraugiškoms šalims ir nedraugiškoms jėgoms – mes gynėme ir ginsime savo informacinę erdvę“, – pareiškė tarybos pirmininko pavaduotojas Ivaras Abuolinis.

Pasak tarybos, pažeidimų rasta „Rossija RTR“ programose „Vakaras su Vladimiru Solovjovu“ ir „60 minučių“, nušvietusiose Ukrainos įvykius.

„Nesvarbu, kokios šalies atžvilgiu yra kurstoma nesantaika ar karas, minėtų laidų pažeidimai yra itin grubūs, o Nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba į tai reaguos labai griežtai“, – teigia tarybos pirmininkas Patriksas Griva.

Tarybos apribojimai įsigalios iškart po sprendimo.

Tai ne pirmas kartas, kai Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba uždraudžia kanalo „Rossija RTR“ retransliaciją. 2014 m. taryba kanalo retransliaciją uždraudė trims mėnesiams dėl karinės propagandos ženklų, o 2016 m. taryba kanalo retransliaciją ir platinimą uždraudė šešiems mėnesiams, taip pat dėl propagandos ir nesantaikos kurstymo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.31; 16:55

print