Latvijos ir Baltarusijos sieną per šventinį savaitgalį mėgino neteisėtai kirsti 179 migrantai


Tvora. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ryga, gruodžio 27 d. (ELTA). Latvijos pasieniečiai per šventinį savaitgalį neįleido į šalį iš Baltarusijos 179 migrantų, mėginusių nelegaliai kirsti sieną. Tai rodo duomenys, kuriuos pirmadienį paskelbė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.
 
Pasak žinybos atstovų, gruodžio 24-ąją pasieniečiai apgręžė 57 žmones, mėginusius neteisėtai kirsti Latvijos ir Baltarusijos sieną, gruodžio 25-ąją – 68, o gruodžio 26-ąją – 54. „Pastarąją parą už neteisėtą sienos perėjimą buvo sulaikytas vienas žmogus. Dėl humanitarinių priežasčių jis buvo įleistas į šalį“, – sakoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime.
 
Latvijos pasieniečiai nuo gruodžio vidurio fiksuoja išaugusį mėginimų neteisėtai kirsti sieną su Baltarusija skaičių. Anksčiau pasieniečiai kasdien apgręždavo 20-30 migrantų. Kaip pareiškė praėjusią savaitę Latvijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius Dimitrijus Trofimovas, šalis tapo pagrindiniu Baltarusijos hibridinės atakos taikiniu.
 
Latvija, kaip ir Lietuva ir Lenkija, susiduria su nelegalios migracijos iš Baltarusijos teritorijos problema. Nuo rugpjūčio 10 d. buvo užkirstas kelias 3 763 mėginimams nelegaliai pereiti šalies sieną. Latvijos vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija, kuri galios bent jau iki kitų metų vasario 10 d. Pasieniečiams saugoti sieną padeda Latvijos armija ir policija.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2021.12.28; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *