Latvijos kontržvalgybos ataskaita


Viena iš specialiųjų Latvijos tarnybų, omenyje turimas Konstitucijos apsaugos biuras, kovo 27 dieną pateikė ataskaitą, kurioje kalbama ir apie Rusijos slaptųjų tarnybų ardomąją veiklą.

Ši ataskaitos dalis verta ypatingo dėmesio. Viešojoje jos dalyje analizuojama, kokios taktikos nūnai laikosi Rusija. Ogi pagrindinis Rusijos užsienio politikos tikslas Latvijos atžvilgiu – Latvijos diskreditacija visose srityse bei nuskurusios šalies įvaizdžio kūrimas. Maža to, kad bandoma įpiršti pasauliui nuomonę, esą Latvija – skurdi, niekuo neįdomi valstybė.

Propagandinė Rusijos mašina visomis jai prieinamomis priemonėmis bando įskiepyti nuomonę, esą Latvija dar ir – ksenofobiška valstybė, kadangi joje sparčiai daugėja fašizmo apraiškų. Žodžiu, bandoma sudaryti nuomonę, esą Latvijoje atgimsta fašizmas. Šiam “faktui” įrodyti pasitelkiamos, be kita ko, ir kasmetinės Latvijos legionierių eitynės, rengiamos Rygoje. Rusija piktinasi, kad oficiali Latvijos valdžia nedraudžia buvusiems latvių legionieriams, prieš Sovietų Sąjungą kovojusiems Vokietijos pusėje, rengti viešų pasirodymų. Nors visiems seniai žinoma, jog Latvijos legionieriai kovėsi ne už fašistinę Vokietiją, o prieš Sovietų Sąjungą.

Konstitucijos gynimo biuro ataskaitoje pažymima, kad tokių tikslų pasiekimui svariai pasitarnauja būtent Latvijos rusakalbiai.

Šiuo metu Latvijos slaptosios tarnybos išgyvena ne pačius geriausius savo laikus.

Pavyzdžiui, latviškame portale pietiek.com neseniai buvo teigiama, kad Latvijos valstybinėse ir ekonominėse struktūrose greičiausiai darbuojasi ne mažiau penkiasdešimties Rusijos šnipų. Kodėl būtent penkiasdešimt – nepaaiškinta. Tačiau minėtas portalas neatmeta versijos, kad Latvijoje netrukus kils bent keletą su šnipinėjimu susijusių skandalų.

Neatmestina ir versija, jog didžioji dalis Rusijos šnipų įsitaisę Latvijos valstybinėse struktūrose, įskaitant ir Latvijos saugumo policiją, ir Latvijos Satversmes gynimo biurą. Latvijos saugumo policijai vadovauja ponas Janis Reinikis. Tačiau jo tarnybos veikla vertinama skeptiškai.

Neseniai posėdžiavusi Latvijos nacionalinio saugumo taryba priekaištavo, kad Latvijos kontržvalgyba nesugebėjo atlikti net pagrindinės savo užduoties. Pagrindiniu Latvijos galvos skausmu šiuo metu įvardinamas “Rodnoj jazyk” draugijos pirmininkas Vladimiras Lindermanas. Latvijos kontržvalgybai priekaištaujama, kad ši nepajėgė išsiaiškinti, kas konkrečiai finansuoja “Rodnoj jazyk” ir kas davė lėšų propogandinėms akcijoms, kurių metu Latvijos piliečiai buvo raginami įteisinti rusų kalbą kaip antrąją valstybinę kalbą.

2012.03.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *