Latvijos vadovės: „Europa atsakingais momentais nesugeba būti solidari“


Latvijos premjerė Laimdota Straujuma prisidėjo prie ekonomikos ministrės Danos Reizniecės-Ozolos išsakytos kritikos dujotiekio „Nord stream–2“ („Šiaurės srautas–2“) projektui.

Apie tai praneša „Evropieskaja pravda“, remdamasi Delfi.

„Europai derėtų būti nuoseklesnei savo pozicijoje paramos energetinei nepriklausomybei nuo Rusijos klausimu. Tiesa, iš Europos šiame projekte dalyvauja privatus verslas“, – sakė Straujuma.

Latvijos ekonomikos ministrė Daina Reizniecė-Ozola sakė, jog projektas „Nord stream–2“ liudija, kad Europa atsakingais momentais nesugeba būti solidari.

„Aš jau sakiau kolegoms iš Europos, kad mūsų veiksmai nenuoseklūs. Dešine ranka mes rašome energetikos strategiją, kairiąja – tiesiame „Nord stream–2“, o tai niekaip nerodo Europos sugebėjimo (rusiškame tekste – nesugebėjimo) atsakingais momentais būti solidariai“, – sakė ji.

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai paskelbė startą kompanijai „Gazprom“ tiesti dujotiekį „Uchta–Toržok–2“, kuris užtikrins dujų tiekimą dujų transporto sistemai „Nord stream–2“, transportuojant dujas iš Rusijos į Europos Sąjungą, aplenkiant Ukrainą.

Magistralinio dujotiekio „Uchta–Toržok“ antrosios šakos ilgis – 970 kilometrų, projektinis galingumas – 45 milijardai kubinių metrų per metus.

Ansčiau „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris yra pareiškęs, kad projektą „Uchta–Toržok–2“ planuojama įgyvendinti iki 2019 metų pabaigos, kaip ir kitus dujų transportavimo pajėgumus nuo Bovanenkovo telkinio iki „Nord stream–2“. 

Rugsėjo 11 dieną Europos komisija pareiškė, kad pateiks projekto „Nord stream–2“ vertinimą dėl atitikimo Europos energetiniam saugumui po to, kai bus žinomi konkretūs jo įgyvendinimo planai.

Rugsėjo 18 dieną Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pareiškė, kad Rusijos Federacijos vyriausybės finansuojamo dujotiekio „Nord stream–2“ tiesimo tikslas – atimti iš Ukrainos jos tranzitinį potencialą ir pajamas už tiesioginį dujų tranzitą iš Rusijos į Europą – apie 2 milijardus dolerių per metus.

Rugsėjo pradžioje „Gazprom“, Shell, OMV, E.On pasirašė bendros projekto kompanijos, kuri ties dujotiekį „Nord stream–2“, akcininkų susitarimą.

Nuotraukose: pirmojoje – Latvijos premjerė Laimdota Straujuma, antrojoje – Latvijos ekonomikos ministrė Daina Reizniecė-Ozola.

2015.1.30; 04:54

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *