Latviški nesutarimai dėl žydų turto restitucijos problemų


Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis interviu televizijai pareiškė, kad šalis gali vietoje piniginės kompensacijos grąžinti žydų bendruomenei holokausto metais prarastą nuosavybę. Ministras pirmininkas V.Dombrovskis pažymėjo, kad dėl Latvijos ekonominės situacijos galima svarstyti tik turto sugrąžinimo, o ne nuostolių finansinio atlyginimo klausimą.

Latvijos teisingumo ministras Gaidis Bėrzinis praėjusią savaitę atsistatydino iš pareigų dėl nesutarimų su V. Dombrovskiu sprendžiant žydų turto restitucijos problemas.

Premjeras buvo įpareigojęs G. Bėrzinį sudaryti darbo grupę, kuri parengtų nekilnojamojo turto, priklausiusio žydų religinėms ir visuomeninėms organizacijoms iki 1940-ųjų metų birželio 17-osios dienos, sąrašą.

Teisingumo ministras atsisakė vykdyti šį premjero nurodymą, argumentuodamas, kad jo vadovaujamas nacionalistinis susivienijimas „Viskas Latvijai!“/„Tėvynei ir laisvei“/LNNK“ nepritaria denacionalizacijos proceso peržiūrai, naudingai vienai iš tautinių grupių.

Iki 1940 m. birželio 17 d. žydų organizacijoms Latvijoje priklausė apie 270 nekilnojamojo turto objektų. Ankstesnė Latvijos vyriausybė nustatė, kad kompensacija už šį turtą siektų 30 mln. latų.

Scanpix nuotraukoje: Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis. 

Parengta pagal ITAR-TASS pranešimus.

2012.06.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.