Latvių pamoka Lietuvos visuomenei ir elitui


Europos Parlamento rinkimus Latvijoje triuškinančiu rezultatu laimėjo Valdis Dombrovskis. Jo centro dešinės partija „Vienybė“ surinko 46,19 proc. balsų ir gavo keturias iš aštuonių Latvijai skirtų vietų Europos parlamente.

Šis faktas turėtų būti labai rimtas signalas ne tik Andriui Kubiliui, kuris tuo pat metu, kai V.Dombrovskis gelbėjo Latviją, gelbėjo Lietuvą, bet ir dabartinei valdančiajai daugumai, ypač socialdemokratams. Nes rinkimus Latvijoje laimėjo politikas, kuris Lietuvoje minimas tik kaip sprendimo skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo autorius.

Užmirštama, o gal net dėl suinteresuotų verslo grupių įtakos sąmoningai ignoruojama informacija, kad vadovaujant šiam politikui Latvijoje buvo įvestas ne tik automobilių, bet ir nekilnojamojo turto mokestis. Tai yra tie mokesčiai, apie kurių naudą ekonomikai ir didelei daliai visuomenės mes nuolat rašėme. Nuolat akcentuojame, kad išmintingai įvesti šie mokesčiai didina ekonomikos potencialą, mažina nekilnojamojo turto burbulų formavimosi galimybes, pagal pasirinktus prioritetus perskirstant per biudžetą surenkamas lėšas gali mažinti skurdą ir t.t.

Deja, Lietuvoje šiais mokesčiais stambiojo kapitalo atstovai ir jų samdyti ekspertai gąsdina vaikus, verslininkus ir pensininkus. Beje, pastarieji dažnai ekonominius procesus suvokia panašiai kaip vaikai. Todėl mokesčiai, kurie padeda ekonomikai stiprėti, Lietuvoje pateikiami kaip užtikrintas būdas greitai numarinti visus pensininkus ir išbuožinti visus verslininkus.

Kad tai melas, akivaizdžiai rodo triuškinanti V.Dombrovskio partijos pergalė rinkimuose. Na, nebent per šiuos metus visi pensininkai ir verslininkai išmirė, tačiau taip nėra (patikrinome statistiką).

Taigi, o kaip situacija Lietuvoje? Už konservatorių ir Liberalų sąjūdžio partijas, kurios valdė tuo pat metu Lietuvoje, kai V.Dombrovskis valdė Latvijoje, ir nedrįso įvesti nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčių, balsavo atitinkamai 17,43 proc. ir 16,55 proc. rinkėjų. O už kairiuosius socialdemokratus, kurie šiandien nesugeba jų įvesti, balsavo 17,26 proc. rinkėjų. Tai yra beveik tiek, kiek vienas V.Dombrovskis gavo Latvijoje. Ir tai visai nekeista, nes jei padidini ekonomikos potencialą ir didelės dalies žmonių gerovę, tai ir laimi.

Nuotraukoje: Latvijos sostinė Ryga.

Žurnalas „VALSTYBĖ“

2014.07.11; 13:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.