Leidimas dirbti su įslaptinta informacija – privalomas Seimo valdybos nariams


Seimas ketvirtadienį ketina priimti Statuto pataisas, kuriomis siūloma nustatyti pareigų sąrašą, kurias eidami Seimo nariai turėtų gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.
 
Jeigu Seimas pritartų, toks leidimas būtų privalomas Seimo pirmininko pavaduotojams, Seimo valdybos nariams, komitetų pirmininkams ir jų pavaduotojams, Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos nariams.
 
Pagal siūlomą projektą, ne tik Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, bet ir narių pavaduotojai teisės aktų nustatyta tvarka turėtų gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.
 
Šiuo projektu siekiama užtikrinti, kad Seimo nariams, kurie priima arba dalyvauja priimant sprendimus valstybei ypač svarbiais klausimais, organizuoja komitetų ir komisijų veiklą būtų prieinama visapusiška, tarp jų ir įslaptinta informacija.
 
Taip pat siekiama, kad į Seimo komitetų vadovų pareigas, taip pat Seimo valdybos nariais galėtų būti skiriami Seimo nariai, kurių lojalumu ir patikimumu Lietuvos valstybei visuomenėje nekiltų abejonių.
 
Siūloma, kad Statuto pataisos įsigaliotų 2020 m. naujai išrinktam Seimui susirinkus į pirmąjį posėdį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.11; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *