Leidykla „Briedis“ kviečia į knygos „Trečiasis pasaulinis. Mūšis dėl Ukrainos“ pristatymą


Knygos „Trečiasis pasaulinis. Mūšis dėl Ukrainos“ viršelis
Knygos „Trečiasis pasaulinis. Mūšis dėl Ukrainos“ viršelis
Leidykla „Briedis“ kviečia į knygos „Trečiasis pasaulinis. Mūšis dėl Ukrainos“ pristatymą

Į Lietuvą atvyksta Jurijus Felštinskis – amerikiečių istorikas, istorijos mokslų daktaras, drąsių, atvirų veikalų apie SSRS ir Rusijos istoriją autorius arba bendraautoris (leidyklos „Briedis“ išleistos jo knygos: „KGB žaidžia šachmatais“, „Niekšų sąmokslas“, „FST sprogdina Rusiją“, „Nuo raudonojo teroro iki mafijinės valstybės“).

Šį kartą jis pristatys kartu su bendraautoriu prof. dr. Michailu Stančevu parašytą knygą „Trečiasis pasaulinis. Mūšis dėl Ukrainos“.

Toliaregiškomis išvadomis garsėjantis J. Felštinskis dar šių metų pradžioje teigė, kad atviras karas su Rusija netrukus prasidės, tačiau dauguma tuo abejojo. Naujausiuose komentaruose istorikas prognozuoja, kad, nors rusai ir pralaimėjo Chersone, iki galutinės ukrainiečių pergalės dar toli. Net nuvertus Putiną, sistema Rusijoje nepasikeis. Putinas nebeturi kariuomenės ir ginkluotės, bet jo rankose yra branduolinis ginklas, kurį galėtų panaudoti iš Baltarusijos teritorijos. Vakarai siunčia Ukrainai gynybinių ginklų. Tačiau kol jų strategija nepasikeis ir nebus skiriama puolamųjų ginklų, Rusijos neįveiksi. Istoriko nuomone, Ukraina turi turėti galimybę smogti kariniais tikslais Kryme, Baltarusijoje ir Rusijoje.

Naujausios į lietuvių kalbą išverstos knygos „Trečiasis pasaulinis. Mūšis dėl Ukrainos“ pristatyme dalyvausiantis J. Felštinskis, jau keletą dešimtmečių skaitytojams pasakojantis Kremliui nepatogią SSRS ir Rusijos istoriją, pasidalins savo įžvalgomis apie Ukrainoje pradėtą brutalų karą.

J. Felštinskio ir M. Stančevo knyga – tai autorių bandymas atskleisti imperinius Rusijos užmojus ir paaiškinti konflikto su Ukraina priežastis. Bendraautoriai drąsiai vadina Putiną rusų Hitleriu, peržengusiu Rubikoną dar 2014 m. kovą. Būtent po Krymo okupacijos ir buvo parašyta ši knyga, netrukus tapusi bestseleriu ir iki šiol nepraradusi savo aktualumo.

Bendraautorių teigimu, besitęsiantis Rusijos ir Ukrainos karas yra didelio – Trečiojo pasaulinio – karo preliudija. Dar 2015 m. autoriai spaudoje prognozavo, kad Rusijos invazija yra tik šešerių metų rusų kariuomenės pasirengimo klausimas ir įvyks 2021 m. (tiesa, invaziją šiek tiek nutolino nenumatyta koronaviruso pandemija). Tad sunku nesutikti su šių autorių argumentais: „Rusija yra didelė degalinė ir dujų saugykla. Jei perkama rusiška nafta ir dujos, Rusija turi pinigų. Jei jos neperka, perka ne iš Rusijos arba perka už mažesnę kainą, Rusija neturi pinigų. Tai banali tiesa. Būtent tai įrodo visa Rusijos dujų karo prieš Ukrainą istorija.“

Nors knyga parašyta 2015 m., pastaruoju metu ją perleidžiant įvairiomis kalbomis, J. Felštinskis teigia, kad nekeistų joje nė vieno žodžio, nes jau tada buvo akivaizdu, kas nutiks ateityje. Visgi, rengiant knygą lietuvių kalba, 2022 m. vasario 24 d. Ukrainoje prasidėjo nauja Rusijos invazija, tad autoriams teko papildyti šį leidimą naujais skyriais ir informacija.

Jurijus Felštinskis. Gordonua.com nuotr.

Knygos pratarmėje J. Felštinskis rašo: „Neįmanoma neužsiminti apie vieną žmogų, kuris visai nesąmoningai tapo laisvos Ukrainos ir pasipriešinimo Putinui simboliu. Tai – Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Kad ir kas dabar nutiktų, jis įeis į istoriją kaip valstybės veikėjas, kuris gynė savo šalies nepriklausomybę nuo beprotiško tirono, naikinusio viską savo kelyje. Zelenskis jau laimėjo šią kovą, nes Putino karas yra pralaimėtas. Tiesiog Putinas to dar nežino.“

Leidykla „Briedis“ kviečia į knygos „Trečiasis pasaulinis. Mūšis dėl Ukrainos“ pristatymą, kuris vyks lapkričio 21 d., pirmadienį, 17 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, Vilnius). Renginio moderatorius – žurnalistas, politikos apžvalgininkas Vidmantas Valiušaitis. Pristatymas vyks rusų kalba.

Informacijos šaltinis – leidykla „Briedis”

2022.11.18; 09:25

print