Lenkija: ant vyriausybinio lėktuvo skeveldrų vis dėlto buvo trotilo pėdsakų


„Lenkijos karinės prokuratūros vadovas Ježis Artymiakas trečiadienį parlamente pripažino, jog kai kurie detektoriai tyrinėjant parodė trinitrotoluolo (trotilo) pėdsakų“.

Taip rašo leidinys „Die Presse”.

Tačiau, anot J.Artymiako, tai nereiškia, kad lėktuve buvo sprogmenų. Leidinio duomenimis, lėktuvo fragmentai tebėra Rusijoje, tačiau Lenkijos ekspertai gali juos tyrinėti. Partijos „Teisė ir teisingumas“, kuriai priklausė žuvęs lėktuvo katastrofoje ties Smolensku prezidentas Lechas Kačinskis, deputatai apkaltino šalies prokuratūrą, kad spalį jos atstovai melavo, rašo leidinys.

Tuomet prokuroras Ireneušas Šelagas paskelbė, kad ekspertai nerado ant lėktuvo nuolaužų nei trotilo, nei kitokių sprogstamųjų medžiagų, tik „aukštos energijos dalelių“.

Dabar jo viršininkas J.Artymiakas paskelbė, kad detektoriai per eksperimentus rodė trotilą net tada, kai juos pridėdavo prie avalynės tepalo dėžutės ar kąsnelio kumpio. Tačiau klausiamas detektoriaus kūrėjas Janas Boščaninas prieštaravo, kad jo prietaiso rodmenys absoliučiai vienareikšmiški.

Opozicinė partija „Demokratinių kairiųjų sąjunga“, ryžtingai atmetanti pasikėsinimo versiją, irgi kritikavo prokuratūrą. Deputatas Ričardas Kališas sakė, kad lėktuve galėjo būti trotilo, „pagaliau juk tas lėktuvas kažkada vežė kareivius į Afganistaną“.

Todėl minėti pėdsakai nėra sprogimo ar pasikėsinimo požymis. Tačiau, anot jo, prokuratūra turėjo paskelbti šituos duomenis anksčiau, kad būtų išvengta gandų, sakoma straipsnyje.

Šaltinis: „Die Presse”

2012.12.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *