Lenkija nusprendė išsiųsti keturis Rusijos diplomatus


Lenkijos užsienio reikalų ministras J. Czaputowiczius pranešė, kad bus išsiųsti keturi Rusijos diplomatai. EPA-ELTA nuotr.

„Solidarizuodamasi su Didžiąja Britanija, Lenkija nusprendė paskelbti nepageidaujamais asmenimis keturis Rusijos diplomatus“, – pareiškė pirmadienį Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius.

Pasak jo, tai – reakcija į mėginimą nunuodyti buvusį Rusijos žvalgybos GRU pulkininką ir Didžiosios Britanijos agentą Sergejų Skripalį.

J. Czaputowiczius pridūrė, jog pirmadienį ši informacija buvo perduota Rusijos ambasadoriui Lenkijoje.

Pasak ministro, Didžioji Britanija tapo „beprecedentės atakos taikiniu – pirmą kartą pokario Europos istorijoje prieš civilius buvo panaudotas cheminis ginklas“.

Pranešama, kad Rusijos diplomatai turi palikti Lenkijos teritoriją iki balandžio 3-iosios vidurnakčio.

Kovo 4 d. buvęs GRU pulkininkas S. Skripalis ir jo duktė Julija buvo paveikti nervus paralyžiuojančios medžiagos. Jie buvo rasti be sąmonės Didžiosios Britanijos Solsberio mieste, kuris yra už 140 kilometrų nuo Londono. Dabar jie abu yra ligoninėje, jų būklė kritinė.

Didžioji Britanija apkaltino Rusiją prisidėjus prie S. Skripalio ir jo dukters apnuodijimo ir išsiuntė iš šalies 23 Rusijos diplomatus.

Maskva neigia turinti ką nors bendra su šiuo incidentu.

Informacijos šaltinis –  ELTA

2018.03.28; 00:03

print