Lenkija siekia įgyvendinti savąją branduolinę programą


Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas nepaneigė, kad jo šalis pasiruošusi įgyvendinti savo branduolinę programą. Lenkijos ministro pirmininko teigimu, tai buvo svarbiausias jo paskutiniųjų susitikimų su Lenkijos ekonomikos ministru Valdemaru Pavlaku ir Lenkijos regionų plėtros ministre Elzbieta Bienkovska akcentas.

Remiantis D.Tusko žodžiais, pranešimai, girdi, kai kuriose ES šalyse vis skeptiškiau žiūrima į branduolinės energetikos ateitį, „nekeičia oficialiosios Varšuvos pozicijos“. „Juolab kad, kaip remiantis Lenkijos Ekonomikos ministerijos duomenimis, 16-a Europos Sąjungos šalių pasirengusios eiti iki galo – toliau realizuoti, arba, kaip Lenkija, nuo pradžių pradėti įgyvendinti kai kurias branduolinės energetikos programas“. Toks buvo Lenkijos premjero komentaras.

Ponas D.Tuskas dar pridūrė, jog pagrindinis partneris realizuojant šią programą yra kompanija „Lenkijos energetikos grupė“, kuri 2011-ųjų gruodžio mėnesį paskelbė ketinanti ne vėliau kaip 2016-aisiais pradėti statyti pirmąją atominę elektrinę, o 2020-aisiais – sėkmingai užbaigti šį projektą.

Trys galimos elektrinės vietos numatytos būtent Baltijos pajūryje. Galutinė vieta bus nustatyta greičiausiai iki 2013-ųjų pabaigos. Lenkija norinti turėti dvi atomines elektrines, kurių kiekvienos pajėgumas siektų ne mažiau 3 tūkst. megavatų.

Nuotraukoje: Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

Parengta remiantis PAP pranešimais.

2012.02.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.