Lenkijoje į vidurinės mokyklos programą įtrauktas kompiuterinis žaidimas apie karą


Kompiuterinis žaidimas „This War of Mine”

Lenkija ketina į vidurinės mokyklos programą įtraukti kompiuterinį žaidimą „This War of Mine“, kuriame parodomas civilių gyvenimas karo siaubiamame mieste, lankydamasis žaidimą sukūrusioje bendrovėje „11bit studios“, paskelbė premjeras Mateuszas Morawieckis.
 
„Įtraukdami žaidimus į mūsų švietimo sistemą, mes išplėsime savo vaizduotę ir įtrauksime kai ką naujo į Lenkijos ir viso pasaulio kultūrą“, – sakė M. Morawieckis. Pasak jo, kompiuteriniai žaidimai yra „naujas kultūrinės išraiškos būdas“.
 
2014 m. išleistame žaidime „This War of Mine“ karas yra pristatomas iš civilių pusės, kurie bando išgyventi apgultame mieste.
 
„11bit studios“ vadovas Grzegorzas Miechowskis tvirtino, kad tai yra veikiausiai pirmas kartas, kai į šalies bendrojo ugdymo programą šalia literatūros yra įtraukiamas kompiuterinis žaidimas.
 
„Žaidimas gali prabilti apie viską – emocijas, tiesą, kovą tarp gėrio ir blogio, žmoniškumą, kančią. Šiuo atžvilgiu jie panašūs į literatūrą, tačiau jie naudoja sąveikos kalbą“, – sakė G. Miechowskis.
Kompiuterinis žaidimas „This War of Mine”
 
Lenkijoje kompiuterinių žaidimų industrija pastaraisiais metais smarkiai išaugo, o šalis dabar yra viena didžiausių kompiuterinių žaidimų eksportuotojų pasaulyje.
 
Lenkijos kompiuterinių žaidimų kūrėja „CD Projekt“, sukūrusi itin populiarų žaidimą „The Witcher“, pastaraisiais metais tapo didžiausios vertės įmone, kurios akcijos kotiruojamos Varšuvos akcijų biržoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.19; 08:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *