Lenkijoje po pavojingos audros Tatruose ieškoma penkių dingusių žmonių


Lenkijoje gelbėtojai teigia, kad vis dar ieško penkių po audros dingusiais paskelbtų asmenų. Ketvirtadienį Tatrų kalnuose trenkus galingam žaibui, žuvo penki žmonės, sužeisti 150 ir, kaip skelbia gelbėtojų komanda, yra dingusių asmenų.
 
Tatrų skubios pagalbos tarnybos vadovas Janas Krzysztofas penktadienį sakė, kad pareigūnai apieško turistų pamėgtos Gievonto viršukalnės šlaitus – gelbėtojams anksčiau pranešta apie penkis asmenis, kurie po ketvirtadienio audros nesugrįžo į savo nakvynės vietas. J. Krzysztofas teigė, kad didelio masto gelbėjimo operaciją kalnuose atlieka penki sraigtasparniai – gelbėtojai esą susidūrę su viena ypatingiausių situacijų per visą jų darbo istoriją.
 
Pasak televizijos stoties TVN24, žaibas trenkė į didelį metalinį kryžių ant Gievonto viršūnės. Netoliese esančiame Zakopanės žiemos sporto centre tuo metu buvo didelė turistų grupė. Audra užklupo netikėtai, todėl dauguma žmonių nespėjo pasitraukti į saugią teritoriją.  
 
Vyriausybės pareigūnai pranešė, kad Lenkijos teritorijoje žaibas pražudė keturis žmones, tarp jų – du vaikus, o kaimyninėje Slovakijoje dėl iškrovos žuvo dar vienas čekų turistas.
 
Po stiprios audros su žaibais maždaug 150 žmonių nuvežti į Zakopanėje esančią ligoninę, jie buvo gydomi nuo nudegimų, kaulų lūžių ir širdies sutrikimų. 22 žmonės vis dar yra ligoninėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.24; 09:06
 
 
 
print