Lenkijoje sulaikytas vyras, įtariamas užsakęs teisingumo ministro nužudymą


Lenkijos policija suėmė vyrą, kuris įtariamas užsakęs nužudyti teisingumo ministrą Zbigniewą Ziobrą ir vieną prokurorą. Sulaikytasis yra 28 metų asmuo, buvo išduotas Europos arešto orderis jį suimti, šeštadienį lenkų radijo stočiai „Jedynka“ sakė generalinės prokuratūros atstovė. Tyrėjai kaltina jį narkotikų prekyba stambiu mastu bei kurstymu žudyti, pranešė naujienų agentūra PAP.
 
Z. Ziobras sakė, kad vyras užsakė jo ir prokuroro, vykdančio tyrimą prieš jį, nužudymą. Laikraščio „Rzeczpospolita“ duomenimis, suimtasis bendrininkui už nusikaltimą pasiūlė 23 500 eurų. Šis jau prieš kurį laiką buvo sulaikytas vykdant operaciją prieš narkotikų prekeivius ir prisipažino dėl pasikėsinimo planų.
 
49-erių Z. Ziobras valdančiojoje Teisės ir teisingumo partijoje (PiS) laikomas griežto kurso šalininku. Jis eina ne tik teisingumo ministro, bet ir generalinio prokuroro pareigas – tai suteikia jam didelių įgaliojimų. Z. Ziobras atsakingas už ginčytiną Lenkijos teisėsaugos sistemos reformą, kuris jau ne sykį sukėlė Varšuvos konfliktą su ES.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.05; 00:30
print

Vienas komentaras

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.