Lenkijos antimonopolijos tarnyba ketina skirti didelę baudą dėl „Nord Stream 2“


Lenkijos antimonopolijos tarnyba (UOKiK) netikėtai pareiškė skirsianti didelę baudą dėl dujotiekio „Nord Stream 2“. Manoma, kad baudos gali sulaukti projektą finansuojantis Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ ir penkios Europos šalių bendrovės, rašo „Reuters“.
 
„Nord Stream 2“ turėtų padvigubinti Rusijos dujų eksporto Baltijos jūra pajėgumus. Lenkija šį dujotiekį vertina kaip grėsmę Europos energetiniam saugumui ir tvirtina, kad „Nord Stream 2“ sustiprins „Gazprom“ poziciją Europos gamtinių dujų rinkoje.
 
2016 m. UOKiK pareiškė, kad „Nord Stream 2“ pakenks konkurencijai ir nurodė „Gazprom“ ir jo Europos partneriams – „Uniper“, „Wintershall“, „Shell“, „Engie“ ir OMV – nutraukti bendrą projektą.
 
Pernai tarnyba pradėjo bylos prieš šias bendrovės nagrinėjimą. Pasak UOKiK, įmonės neatsižvelgė į Lenkijos prieštaravimus.
 
Ketvirtadienį vakare UOKiK tviteryje paskelbė netikėtą pareiškimą: „Primename apie rytojaus spaudos konferenciją. Tema: naujausias UOKiK vadovo sprendimas „Nord Stream 2“ tiesimo byloje. Didžiausia bauda tarnybos istorijoje. Daugiau detalių – penktadienį.“
 
UOKiK atstovai atsisakė atskleisti, kurios „Nord Stream 2“ tiesiančios bendrovės bus nubaustos ir kokios dydžio bauda bus skirta.
 
Praeitą savaitę Danija leido savo išskirtinėje ekonominėje zonoje tiesti „Nord Stream 2“. Taigi, projektas įveikė paskutinę rimtą kliūtį. Svarstoma, kad dujotiekis gali būti užbaigtas šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.08; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *