Lenkijos pareigūnai sulaikė du žmones, kurie planavo žudyti musulmonus


Lenkijos vidaus saugumo agentūra (VSA) lapkričio 10 d. Varšuvoje ir Ščecine sulaikė du vyrus, kurie, kaip įtariama, planavo teroro aktus naudojant sprogmenis. Tai trečiadienį pranešė Lenkijos ministro-specialiųjų tarnybų koordinatoriaus atstovas spaudai Stanislawas Žarynas.
Pasak jo, surengti šią operaciją leido „anksčiau surinkta informacija apie ekstremistinę grupę, kurios tikslas buvo bauginti islamą išpažįstančius asmenis, gyvenančius Lenkijos teritorijoje“.
„Buvo nustatyta, kad ši grupė planavo ne tik persekiojimus, bet ir radikalesnius veiksmus, per kuriuos turėjo būti naudojami šaunamieji ginklai ir sprogmenys“, – sakė S. Žarynas.
Anot pareigūno, sulaikytieji orientavosi į teroro aktus, kuriuos įvykdė Andersas Breivikas Norvegijoje 2011 metais, Brentonas Tarrantas Naujojoje Zelandijoje ir Philipas Manhausas Norvegijoje šiais metais.
Kaip pabrėžė S. Žarynas, sulaikytieji 2013 metais jau figūravo Brunono K., kuris planavo užpulti Lenkijos Seimą, byloje. Tada jiems buvo uždrausta turėti ginklų ir atlikti pirotechnikos eksperimentus. Šis draudimas buvo pažeistas, kadangi per kratas buvo rasta sprogmenų, ginklų ir kitų elementų, reikalingų bomboms gaminti, šifruoto ryšio priemonių ir kitos amunicijos.
Sulaikytiesiems patekti kaltinimai rengus nusikaltimą, keliantį grėsmę daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai, taip pat viešai raginus žudyti etninių ir religinių grupių atstovus, neteisėtai turėjus sprogmenų ir šaunamųjų ginklų.
Teismas jiems paskyrė kardomąją priemonę – laikiną suėmimą. Tyrimas tęsiamas.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.14; 01:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *